w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF

Emeryci jak klasa średnia. Rząd szykuje rewolucję! „To prawie jak emerytura ekstra”

W nowy rok rząd wszedł w atmosferze chaosu i zamętu. Polski Ład nie wypalił, ludzie potracili pieniądze, dlatego rząd szykuje nową rewolucję dla seniorów.

ulga dla klasy średniej ile wynosi emerytura renta
Seniorzy nie byli objęci ulgą dla klasy średniej. Teraz ma się to zmienić, bo rząd w panice przed utratą poparcia łata Polski Ład. / Fot. Freepik

Rząd w strachu! Kilka dni po wprowadzeniu Polskiego Ładu w Polsce zapanował wielki chaos. Część parlamentarzystów PiS domaga się już dymisji premiera Morawieckiego, a minister finansów zapowiada kolejne łatki mające ratować nieudaną reformę.

Rząd zapowiada zmiany dla emerytów. Seniorzy z ulgą dla klasy średniej

Tadeusz Kościński, minister finansów w rządzie Zjednoczone Prawicy, ogłosił wprowadzenie zmian w Polskim Ładzie – programie, który na starcie zaliczył wielką wtopę. Roczny zysk każdego z emerytów ma wynieść teraz 2250 zł. Minister twierdzi, że w większości przypadków będzie to kolejna emerytura gratis.

Choć słowa te budzą wątpliwości patrząc na ceny w sklepach i historyczną drożyznę, minister nadal uważa, że dzięki zmianom podatkowym Polskiego Ładu 90 proc. emerytów i rencistów będą na plusie. O tym, że potężne podwyżki cen dosłownie wszystkiego zjedzą ten plus, nic nie mówi. To oznacza wprost, że rząd ma zamiar objąć ulgą dla klasy średniej seniorów.

Wdrożymy rozwiązanie, dzięki któremu w efekcie Polskiego Ładu, dla osób z emeryturą do 12 800 zł brutto, obciążenie podatkiem i składką się nie zmieni. Reforma będzie dla nich neutralna. (Tadeusz Kościński)

Nauczyciele i policjanci stratni kilkaset złotych. Polski Ład wywołał chaos

Minister cały czas przypomina, że każdy zatrudniony na umowę o pracę na reformie nie będzie stratny, jeśli zarabia do progu 12,8 tys. zł brutto każdego miesiąca. W praktyce jednak okazało się, że ustawa zawiera liczne błędy i ludzie potracili pieniądze.

Zamęt, który mamy po 3 stycznia, spowodowany był problemami zwiazanymi z wyliczaniem ulgi dla klasy średniej. Wielu pracodawców nie dostało od osób zatrudnionych formularza PIT-2, przez co doszło do błędnego przeliczenia wysokości zaliczki na podatek dochodowy.

Rząd zapowiedział już łatkę, która pozwoli z automatu stosować nową kwotę wolną od podatku przy przeliczaniu zaliczki.

polski ład tabela emerytury 2022

Polski Ład wyśmiany w telewizji publicznej. „Wszyscy wygrali jednego centa” [VIDEO]

kaczyński ustawa covidowa lex konfident

Jarosław Kaczyński bez większości. Grozi niepokornym posłom! „Wilczy bilet na przyszłe wybory”