w , ,

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ

Stopień alarmowy ALFA-CRP. Co to jest? Wprowadzono go właśnie w całej Polsce

Zgodnie z zarządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego, na terenie całego kraju wprowadzono stopień alarmowy ALFA-CRP. Co to oznacza?

Premier Mateusz Morawiecki podpisał specjalne zarządzenie, które wprowadzaja na terenie całego kraju pierwszy stopień alarmowy – tzw. ALFA-CRP. Co to jest? To przede wszystkim wyraźny sygnał dla naszych służb, które czuwają się bezpieczeństwem kraju

Stopień alarmowy ALFA-CRP wprowadzony na terenie całego kraju

To również znak dla całej administracji publicznej, aby zachować szczególną czujność. Stan ten potrwa aż do końca lutego do godz. 23:59. Będzie obowiązywał od 15 lutego.

ALFA-CRP to najniższy stan alarmowy w skali czterostopniowej, o których mowa w ustawie o działaniach antyterrorystycznych.

Administracja publiczna na terenie całej Polski jest zobowiązana do wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa wszystkich kluczowych systemów teleinformatycznych.

Polegać to bedzie na ciągłym monitorowaniu, czy nie mamy do czynienia z naruszeniami bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej należącej do infrastruktury krytycznej.

Decyzja podjęta przez szefa rządu ma prawdopodobnie związek z intensywnymi rosyjskimi atakami hakerskimi na ukraińskie banki oraz na internetowe strony rządowe na Ukrainie. Doszło do nich właśnie 15 lutego.

Ukraińskie Centrum Komunikacji Strategicznych i Bezpieczeństwa Informacyjnego potwierdziło, że od kilku godzin trwają zmasowane ataki typu DDoS na systemy informatyczne w tym kraju. Na Ukrainie nie działa w tej chwili wiele stron rządowych, a we wschodniej części kraju zakłócany jest sygnał GPS.

wojna na ukrainie data putin

PILNE. Wojna 16 lutego? Wywiad USA podał godzinę inwazji. Niepokojące doniesienia

lewandowska w ciąży trzecie dziecko

Rodzina Lewandowskich się powiększy! Anna przekazała radosną nowinę. „Marzymy od dawna!”