w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF OMGOMG

Rosyjski samolot nad Polską? Leciał w okolicach Warszawy. Jest komentarz Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Około godziny 6 rano czasu polskiego samolot z Rosji znalazł się w okolicach Krakowa. Wcześniej leciał nad stolicą. Jest wyjaśnienie ULC.

rosyjski samolot nad polską
Fot. FlightRadar24

1 marca o poranku obywateli Polski zaniepokoił samolot rosyjskich linii, który mimo zakazu przelotów maszyn z tego kraju nad Polską, wleciał w naszą przestrzeń powietrzną. Miał on lecieć w okolicach stolicy. Wiemy już więcej na jego temat.

Rosyjski samolot nad Polską mimo zakazu? Widziano go nad Warszawą i Krakowem. To IŁ-76

Transportowy samolot wleciał w przestrzeń powietrzną Polski mimo zakazu i leciał nieopodal Warszawy. Wystartował z lotniska Moskwa-Domodiedowo. Ostatecznie wylądował w stolicy Słowacji – Bratysławie. Jak podał, Urząd Lotnictwa Cywilnego, przelot „uzyskał niezbędne zgody„.

Społeczeństwo w Polsce wystraszyło się tych doniesień, a ludzie dziwili się, jak rosyjski samolot wleciał nad Polskę, skoro jest zakaz lotów. Informację skomentowało natychmiast słowackie media. Okazało się, że samolot przewoził paliwo jądrowe.

Samolotem tym była maszyna linii Volga Dnepr Airlines IL-76. Miała na pokładzie paliwo jądrowe, które jest niezbędne do funkcjonowania elektrowni atomowych. Jak skometnowała rzecznik ULC Karina Lisowska, „dzisiejszy lot z terenu Rosji przez Polskę na teren Słowacji był przeprowadzony na prośbę strony słowackiej i uzyskał stosowne zgody.

Ministerstwo transportu i budownictwa Słowacji poinformowało, że maszyna „przewoziła materiał strategiczny„.

Zakaz lotów nad Polską i innymi krajami UE

W ramach pakietu restrykcji wobec Rosji w powodu inwazji na Ukrainę, zdecydowano o zamknięciu przestrzeni powietrznej UE dla samolotów należących do Rosji, zarejestrowanych w Rosji lub kontrolowanych przez Rosję. Opisany lot był wyjątkiem, a samolot nie należał do linii rosyjskich.

wojna rossmann ukraina

Wojna na Ukrainie. Drogerie Rossmann podjęły ważną decyzję dla klientów z Polski

czernichów białoruś wkracza do wojny

Z OSTATNIEJ CHWILI. Białoruś włącza się do wojny! Wojska Łukaszenki wkroczyły na teren Ukrainy