w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Z OSTATNIEJ CHWILI. Białoruś włącza się do wojny! Wojska Łukaszenki wkroczyły na teren Ukrainy

Jeszcze 2 dni temu prezydent Białorusi twierdził, że na Ukrainie nie ma żadnego żołnierza z jego kraju. 1 marca przejdzie do historii konfliktu na Ukrainie.

czernichów białoruś wkracza do wojny
Fot. Wikipedia

Wbrew zapowiedziom prezydenta Białorusi, że nie planuje przyłączyć się do rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie, dziś jego wojska wkroczyły do akcji. Parlament Ukrainy poinformował oficjalnie, że wojska białoruskie wkroczyły w rejon Czernihowa.

AKTUALIZACJA: Do tej pory nie ma oficjalnego potwierdzenia, że wojska Białorusi są na terenie Ukrainy. O tym fakcie informowała jedynie obrona terytorialna Ukrainy.

Czernichów. Wojska białoruskie wkroczyły na Ukrainę

Białoruś od dawna przygotowywała się do wysłanie wojsk na Ukrainę, aby wesprzeć rosyjską inwazję, o czym poinformował „Washington Post„. Dziś, 1 marca, nastąpiło wkroczenie wojsk białoruskich na teren Ukrainy w rejonie Czernihowa.

Jeszcze 2 dni temu prezydent Białorusi twierdził, że na Ukrainie nie ma żadnego żołnierza z jego kraju, bo Rosja ma wystarczająco mocne siły, by zrealizować wszystkie postawione przed nimi cele.

Według ukraińskiej obrony terytorialnej białoruskie wojska wkroczyły w kierunku Czernichowa. W tym czasie Rosja napiera na Ukrainę i zaczyna zabijać ludność cywilną, w tym dzieci.

Źródło: RP, Twitter / @verkhovna_rada

rosyjski samolot nad polską

Rosyjski samolot nad Polską? Leciał w okolicach Warszawy. Jest komentarz Urzędu Lotnictwa Cywilnego

samoloty z polski dla ukrainy

Samoloty z Polski dla Ukrainy? Z ust prezydenta Andrzeja Dudy padły stanowcze słowa