w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

450 zł kary dla seniorów za odmowę szczepienia! Mandat wystawi urząd skarbowy

Seniorzy w wieku 60 lat i wiecej będą objęci obowiazek szczepienia przeciw COVID-19. Jeśli tego nie zrobią, będą musieli zapłacić karę w wysokości ok. 450 zł.

Objęcie seniorów powyżej 60. roku życia obowiązek szczepień to już fakt. Za brak szczepienia będzie kara w wysokości równej 100 euro, czyli równowartość około 450 zł w polskich złotych.

Nawet 450 zł kary za odmowę szczepienia. Seniorzy z nowym obowiązkiem

Od dziś, tj. 17 stycznia, weszły w życie nowe regulacje obowiązujące wszystkich seniorów w wieku 60 lat i powyżej. Od teraz każda osoba starsza w tym przedziale wiekowym będzie miała obowiązek zaszczepienia się pod groźbą kary.

Nowe regulacje obowiązują od dziś w Grecji. Za brak zaszczepienia się senior poniesie karę finansową w wysokości 100 euro. Nałoży ją tamtejszy urząd skarbowy. Szacuje się, że regulacje obejmą około 300 tys. obywateli tego kraju.

Rząd poinformował, że od momentu wprowadzenia nowych regulacji już niemal 200 tys. seniorów w Grecji stawiło się do szczepienia. Groźba kary finansowej podziałała, dlatego nie jest wykluczone, że inne kraje skorzystają z tej samej opcji.

Pozostałe grupy wiekowe bez obowiązku

Premier Grecji Kiriakos Mitsotakis na pytania dziennikarzy o obowiązek szczepień dla młodszych osób stwierdził, że takie restrykcje nie są planowane. Szczepienie ma dla innych grup wiekowych pozostać dobrowolne.

W Grecji swoją dawkę szczepionki na COVID-19 przyjęło już 72,24 proc. obywateli. To sprawia, że kraj ten jest w czołówce pod tym wzgledem. Polsce do tego wyniku brakuje ponad 20 pp.

Walentynki - sprawdź na Ceneo

biedronka 1000 zł zapomoga dla pracowników

Biedronka daje pieniądze! Nawet 1000 zł jednorazowej zapomogi. Kto otrzyma wsparcie?

castorama zwrot ile dni

Zwroty Castorama. Ile dni się czeka? Jakie są zasady? To musi wiedzieć każdy klient