w ,

Zwroty Castorama. Ile dni się czeka? Jakie są zasady? To musi wiedzieć każdy klient

Klienci tego popularnego marketu budowlanego powinni znać zasady. Jak wygląda zwrot, ile mamy na to czasu i czy są warunki dodatkowe do spełnienia?

castorama zwrot ile dni
Fot. Henryk Borawski - Praca własna (CC BY-SA 3.0)

Castorama to popularna w Polsce i często odwiedzana sieć handlowa sklepów budowlano-remontowych. To prawdopodobnie największa sieć sklepów typu „zrób to sam” w naszym kraju. Nie zawsze jednak każdy zakup należy do udanych. Czy można zwrócić zakupiony tam towar?

Castorama. Zwrot bez paragonu. Czy jest możliwy?

Choć historia marki Castorama sięga końcówki lat 60. ubiegłego wieku, to pierwszy market w naszym kraju został otwarty dopiero w 1997 roku. Dziś to jedne z najczęściej odwiedzanych marketów budowlanych o bardzo szerokim asortymencie, gdzie nabyć można produkty potrzebne zarówno w domu, jak i w ogrodzie.

Podobnie jak w innych sklepach (np. z odzieżą), również w markecie budowlanym można kupić coś, co po powrocie do domu okaże się zarówno wadliwe, jak i niezbyt dopasowane do wnętrza. Wówczas jedyne, o czym myślimy, to zwrot takiego towaru lub jego wymiana na inny.

W Castorama zwrot towaru pełnowartościowego możliwy jest w każdym Punkcie Informacyjnym Castorama. Wystarczy, że okażesz dowód zakupu – paragon albo fakturę VAT. Takiego zwrotu możemy bez większych problemów dokonać bez względu na datę zakupu

Podstawą będzie zawsze nienaruszony stan oddawanego towaru. Jeśli jednak stało się tak, że coś uszkodziliśmy, możemy wystąpić z reklamacją z tytułu gwarancji.

Zwroty Castorama. Ile dni się czeka na pieniądze?

W regulaminie sklepu Castorama, który jest dostępny na stronie internetowej marketu, są zawarte wszystkie niezbędne informacje i zasady zwrotów. Marka umożliwia klientom zwroty bez terminu, o ile nie był on używany. Jednak – podobnie jak w innych sklepach – w markecie budowlanym znajdziemy towar, którego oddać się nie da.

Jeśli więc marka wykonała coś specjalnie na nasze zamówienie i pod określone wymiary, takiego produktu nie zwrócimy. Chodzi nie tylko o przycięte materiały budowlane, ale również farby mieszane według naszych wskazówek, kolorowe tynki czy lustra i firanki.

Klient po dokonaniu zwrotu niechcianego produktu w możliwie jak najszybszym terminie otrzymuje pełną kwotę, która widnieje na fakturze VAT czy paragonie. Trwa to nie dłużej niż 14 dni. Pracownicy wcześniej zweryfikują stan zakupionych materiałów i zdecydują, czy może on zostać zwrócony.

Castorama. Zwroty w sklepie stacjonarnym i on-line

Czy zwrot towaru w Castoramie jest skomplikowany? Nic z tego. Jeśli więc zakupiony produkt jednak nie jest nam potrzebny, czy – co gorsza – nie pasuje do naszego wnętrza czy ogrodu – możemy go z łatwością zwrócić lub wymienić.

Zwrot w sklepie stacjonarnym jest równie prosty, co przez internet. Wystarczy po przybyciu do marketu podejść do punktu informacyjnego. Jeśli kupowaliśmy produkty przez oficjalną witrynę Castorama.pl, możemy też zamówić dodatkowy transport. Jego koszty musi jednak pokryć klient.

450 zł kary dla seniorów za odmowę szczepienia! Mandat wystawi urząd skarbowy

kolejki do kantorów warszawa

Koszmarne kolejki do kantorów w Warszawie. Ludzie stoją po kilka godzin. Co się dzieje?