w ,

Nowoczesna brama wjazdowa. Jak ją wykonać?

Bramy w nowoczesnym stylu wyróżniają się przede wszystkim swoim prostym, ale efektownym wyglądem, co powoduje, że są one świetnym uzupełnieniem współczesnej architektury.

nowoczesna brama wjazdowa
Fot. materiały partnera

Nowoczesna brama prowadząca na posesję nie tylko może przyciągać uwagę swoim efektownym wyglądem, ale również praktycznymi rozwiązaniami ułatwiającymi jej użytkowanie. Jak wykonać nowoczesną bramę wjazdową?

Jak wygląda nowoczesna brama wjazdowa?

Bramy w nowoczesnym stylu wyróżniają się przede wszystkim swoim prostym, ale efektownym wyglądem, co powoduje, że są one świetnym uzupełnieniem współczesnej architektury.

Najczęściej nowoczesna brama wjazdowa – https://fello.pl/ogrodzenia/bramy-wjazdowe/ ma postać bramy palisadowej. Tego rodzaju brama, podobnie jak ogrodzenie palisadowe oraz furtka o tej samej konstrukcji, składa się z profili metalowych w jednolitym kolorze lub ze wzorem drewna. Poziomo układane profile dają wtedy współczesny efekt.

Również nowoczesna bram wjazdowa może być wykonana z innych materiałów, na przykład z kutego metalu w fantazyjne, nowoczesne wzory, jednak jest to dość duży wydatek. Alternatywnie można zdecydować się na bramę gotową kutą, która ma prosty design.

Najczęściej ramy nowoczesne mają stonowane kolory, na przykład szarawy czy czarny. Największym powodzeniem cieszy się kolor antracytowy – ciemnoszary. Ciekawą alternatywą będą też wspomniane wcześniej bramy drewnopodobne.

Rodzaje bram wjazdowych

Nowoczesne bramy wjazdowe na posesję są oferowane w dwóch głównych wariantach pod kątem swojej budowy.

  1. Bramy wjazdowe przesuwne

Składają się z pojedynczego skrzydła, które przesuwa się po specjalnej prowadnicy. Do zamontowania tego typu bramy konieczne jest posiadanie wolnej przestrzeni po boku skrzydła, by można było ją otwierać.

  1. Bramy wjazdowe rozwierane

To bramy wjazdowe wyposażone najczęściej w dwa skrzydła rozwierane na boki. Sprawdzają się w ograniczonych przestrzeniach, a także w przypadku wjazdów wpuszczonych w działkę.

Wybór rodzaju bramy wjazdowej na posesję będzie zatem podyktowany możliwościami montażowymi.

Napęd i automatyka do bramy wjazdowej

Aby korzystanie z bramy wjazdowej było prostsze, warto wyposażyć ją w napęd oraz w automatykę. Dzięki temu można korzystać z niej jeszcze wygodniej, bez potrzeby wysiadania z pojazdu podczas wjeżdżania na posesję lub wyjeżdżania z niej.

Napęd może posiadać zarówno nowoczesna brama wjazdowa przesuwna, jak i brama rozwierana skrzydłowa. Dobiera się wtedy odpowiedni rodzaj siłowników umożliwiających poruszanie skrzydłem czy skrzydłami bramy.

Sterowanie napędem jest możliwe za pomocą podręcznego pilota. Po naciśnięciu przycisku można otworzyć lub zamknąć bramę bardzo łatwo i wygodnie. Również istnieje możliwość wyboru systemu obsługiwanego przez aplikację mobilną.

Putin nie żyje! Nikt się jednak z tego nie cieszy. „Dzisiaj jest niesamowicie ciężki dzień dla nas wszystkich…”

PILNE. Awaryjne lądowanie samolotu z Andrzejem Dudą. Powodem przyczyny techniczne