w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Przerażające zdjęcie z Warszawy. Pokazuje nam prawdziwy dramat tej wojny

Takich obrazków raczej nie ma okazji często oglądać na ulicach Polskich miast. To nie jest efekt mafijnych porachunków. To żywy obraz ukraińskiej wojny i ucieczki przed śmiercią.

warszawa ostrzelany samochód

To niezwykle mocne i dramatyczne zdjęcie to nie jest kadr z filmu o mafii. Zrobiono je w Warszawie w ostatnich tygodniach. Teraz krąży ono po mediach społecznościowych pokazując prawdziwe oblicze wojny i tego, przed czym uciekali do Polski obywatele Ukrainy.

To zdjęcie jest symbolem. Zrobiono je w Warszawie

To jedno z tych zdjęć z Warszawy, które w ostatnich tygodniach najmocniej eksponowano w mediach społecznościowych. Jest na nim wszystko. Przerażenie, cierpienie, konieczność ucieczki przed śmiercią i strach. Powinno nam dać do myślenia.

Zobaczyć je było można na portalu Wirtualna Polska, a wcześniej na Twitterze. Widzimy ostrzelany tył samochodu należącego do uchodźców z Ukrainy. Auto stało na parkingu w centrum stolicy. Jeden kadr, a budzi ogromną grozę. Auto wygląda, jak żywcem wyciągnięte z filmu o mafiach.

Auto stało przy jednej z warszawskim ulic i miało ukraińskie tablice rejestracyjne. Wokół, od góry do dołu, pełno śladów po kulach z karabinu. Szyba, a raczej otwór po niej, został w całości zaklejony. Ciężko przejść obok i nie spojrzeć na ten dowód dramatu, jaki rozgrywa się na Ukrainie.

Polskę opuściło już prawie milion uchodźców

Na dzień 1 maja media informowały, że od początku wybuchu konfliktu na Ukrainie, do Polski w sumie przybyło nieco ponad 3 mln uchodźców z tego kraju. Z kolei do 24 lutego wróciło do siebie prawie milion osób. Zostały one skuszone wycofaniem się wojsk rosyjskich z terenów, gdzie zamieszkiwali.

Samochód jest często jedyną rzeczą, jaka została z całego dobytku ludzi uciekających do Polski z Ukrainy.

Źródło: WP, Twitter

atak na mołdawię mołdawia rosja

Atak na kolejny kraj. Moskwa podjęła decyzję. „Według donbaskiego scenariusza”

maryla rodowicz w szpitalu

Rodowicz wystraszyła fanów. Lekarze postawili smutną diagnozę. Artystka odwołała koncert