w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF

Atak na kolejny kraj. Moskwa podjęła decyzję. „Według donbaskiego scenariusza”

Wygląda na to, że Kreml podjął już decyzję o zaatakowaniu kolejnego kraju. O sprawie piszą już światowe i uznane gazety. Nie wiadomo, kiedy do tego dojdzie.

atak na mołdawię mołdawia rosja

Władimir Putin na Ukrainie się raczej nie zatrzyma i to jest pewne. Wszystko wskazuje na to, że konflikt obejmie jeszcze większy teren, a decyzja w tej sprawie została już przez prezydenta Rosji podjęta. Kolejne państwo czeka dramat.

Atak na Mołdawię. Czy i kiedy Putin zajmie ten mały kraj?

Brutalny w skutkach konflikt na Ukrainie trwa już ponad dwa miesiące. Wszyscy mają nadzieję, że walki ucichną z powodu parady wojskowej i rosyjskiego święta obchodzonego 9 maja. Wojna prawdopodobnie obejmie kolejny kraj, a w trakcie święta możemy usłyszeć – co potwierdzają plotki – informację o wielkiej mobilizacji Rosji.

Dziennikarze gazety „The Times” stwierdzili że atak na Mołdawię to tylko kwestia czasu. Ma ona zostać przeprowadzona dokładnie według tego samego scenariusza, co w przypadku Donbasu, czyli prowokacje, rzekome ratowanie ludności rosyjskiej i inne incydenty.

Ostatnie dni przyniosły typowe dla tego scenariusza wydarzenia na terenie separatystycznego Naddniestrza. Dokonano tam ataku na siedzibę lokalnej agencji bezpieczeństwa w mieście Tyraspol.

Na celowniku Rosji również Kazachstan?

Ukraiński wywiad i jego źródła twierdzą, że już teraz jest wiele przesłanek ku temu, że na dniach dojdzie do ataku na ten rejon w celu odcięcia Ukrainy od morza i przejęcia całej południowej części kraju. To pozwoli utworzyć korytarz i rozpocząć atak na Mołdawię – kraj byłego ZSRR.

Problemem numer jeden jest to, że Mołdawia ma niezwykle słabą armię, bo to tylko 3250 żołnierzy. Bez pomocy z zewnątrz państwo to nie będzie w stanie się obronić. Napięcie i niepewność z tego powodu jeszcze bardziej rosną w siłę.

Władimir Putin może też bez podejmowania walki ogłosić nagle niepodległość Naddniestrza, które jest regionem opanowanym przez separatystów. To by otworzyło wrota do realizacji donbaskiej wersji konfliktu.

Wojna w Ukrainie nie skończy się na tym kraju; na rosyjski atak powinny przygotować się także Kazachstan i Mołdawia – potwierdził sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow w trakcie rozmowy z dziennikarzami islandzkiej telewizji.

Nie żyje pilot zwany „Duchem Kijowa”. Ukrainiec rzekomo zestrzelił 40 rosyjskich samolotów

warszawa ostrzelany samochód

Przerażające zdjęcie z Warszawy. Pokazuje nam prawdziwy dramat tej wojny