w , ,

Wsparcie dla rodzin jest zagrożone? Mateusz Morawiecki postawił sprawę jasno

Premier Mateusz Morawiecki uchylił rąbka tajemnicy i ujawnił, co jego rząd zamierza zmienić w kwestii wspierania rodzin w Polsce.

morawiecki obostrzenia obowiązkowe szczepienia
Premier Mateusz Morawiecki jest mocno zaniepokojony rosnącą liczbą zgonów na COVID-19. Fot. YouTube / KPRM (screen)

Wszystkie polskie rodziny posiadające dzieci mocno przywiązały się do tego, że co miesiąc na konto trafia do nich świadczenie 500 plus. Choć dziś warte jest mniej niż 400 zł (biorąc pod uwagę sklepowe ceny i inflację), ludzie i tak cieszą się, że taki program jest.

Mateusz Morawiecki o wspieraniu rodzin. Stawia sprawę jasno

Pieniądze do seniorów i polskich rodzin płyną szerokim strumieniem. Zaskakujące słowa wypowiedział 18 maja premier Mateusz Morawiecki, który był gościem niewielkiej miejscowości w wojewódzkie małopolskim. Mieszkańcy nie mogli wyjść z podziwu. Jedno jest pewne – mimo gospodarczych zawirowań, wspieranie rodzin będzie trwało.

Jak się okazuje, dla premiera Morawieckiego 500 plus to może nie być jedyne regularne wsparcie dla rodzin posiadających dzieci. Choć nie powiedział wprost, co miał na myśli, to mieszkańcy miasteczka Biały Kościół osobiście usłyszeli coś, co wywołało uśmiech na ich twarzach.

Od początku rządów Zjednoczonej Prawicy rodzinom przelano na konta już miliardy złotych. Z tego, co powiedział premier może wynikać, że niebawem niemal każdy dostanie jakieś pieniądze od państwa. Czy świadczenie 500 plus był dopiero pierwszym elementem szerszego planu?

Mateusz Morawiecki o wspieraniu rodzin. Stawia sprawę jasno

Wczoraj rząd poinformował o tym, że czternaste emerytury zostaną wyjątkowo wypłacone w tym roku szybciej, bo już w sierpniu. Chodzą słuchy, że Mateusz Morawiecki planuje rozpisać nowe wybory parlamentarne jesienią tego roku, dlatego zamierza najpierw zasilić portfele Polaków i zdobyć ich przychylność.

O tym, że wybory mogą być wcześniej, pisali już nieoficjalnie dziennikarze Onetu. Możliwe więc, że wszystkie te zabiegi rządu są z tym powiązane. Czy to oznacza, że do jesieni rozkręci się spirala różnego rodzaju dodatków i nowych świadczeń?

500 plus na rodzinach nie robi już takiego wrażenia, bo wszyscy się do tego programu przyzwyczaili. Zapewne przed wyborami będzie potrzebny nowy zastrzyk gotówki i jakaś nowa forma wsparcia. W kolejce po pieniądze chętnie staną wszyscy pominięci do tej pory obywatele, a wiele wskazuje na to, że rząd znów sypnie groszem.

14 emerytura zagrozona kiedy wyplata 2021 obietnice socjalne pis zus

14 emerytura. Rząd podjął ważną decyzję! Nie każdy senior dostanie pieniądze

marianna schreiber wiek mąż top model

Marianna Schreiber szczerze o swoim uzależnieniu. „Wręcz nie mogę się z nim rozstać…”