w , ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ

14 emerytura. Rząd podjął ważną decyzję! Nie każdy senior dostanie pieniądze

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podjęło decyzję w sprawie wypłat tegorocznych „czternastek”. Okazuje się, że nie każdy będzie mógł liczyć na pieniądze.

14 emerytura zagrozona kiedy wyplata 2021 obietnice socjalne pis zus

Rząd podjął kluczową dla seniorów decyzję, jednak ta nie będzie dotyczyć wszystkich bez wyjątku. Emeryci dostaną 14. emeryturę, ponieważ rząd przyjął dziś odpowiedni projekt ustawy. O decyzji poinformowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

14 emerytura 2022. Kiedy wypłata? Rząd podjął decyzję

Decyzja w końcu zapadła. Niektórzy seniorzy będą mogli odetchnąć z ulgą w tym trudnym czasie, kiedy panuje drożyzna, a każdą złotówkę trzeba oglądać z dwóch stron. W 2022 r. na czternaste emerytury rząd przeznaczy aż 11,4 miliardów złotych. 17 maja przyjęta została ustawa określające kto i ile środków dostanie. Wiadomo już, że wypłaty nastąpią w sierpniu.

Resort rodziny przekazał na oficjalnym kanale na Twitterze, że 14. emerytura w 2022 roku będzie jak zwykle wypłacana z urzędu. To oznacza, że seniorzy nie muszą składać żadnych dodatkowych wniosków ani dokumentów. Dodatkowe świadczenie trafi na konta prawie 9 mln osób.

14 emerytura 2022. Ile wynosi?

ile wyniesie 14 emerytura? Będzie to, podobnie jak w ubiegłym roku, świadczenie w wysokości najniższej emerytury. W pełnej kwocie otrzymają je osoby, których obecne świadczenie z ZUS nie przekracza poziomu 2,9 tys. zł. Pozostałe osoby dostaną pieniądze na zasadzie „złotówka za złotówkę„, co oznacza, że najbogatsi emeryci i renciści nie dostaną nic.

Należy pamiętać, że czternasta emerytura nie stanowi świadczenia gwarantowanego. Jest nim natomiast „trzynastka„, która została już na stałe zapisana w przepisach prawa. To oznacza, że „czternastka” będzie wypłacana tylko wtedy, gdy budżet państwa będzie mógł sobie na to pozwolić.

Pierwsze wypłaty świadczeń w ramach czternastej emerytury rozpoczną się w sierpniu 2022 roku. Kwota, jaka trafi na konta seniorów, wyniesie 1388,44 zł.

zdjecia stockowe darmowe zarabianie

Wykorzystanie zdjęć stockowych w marketingu wizualnym

morawiecki obostrzenia obowiązkowe szczepienia

Wsparcie dla rodzin jest zagrożone? Mateusz Morawiecki postawił sprawę jasno