w , ,

Wentylatory podłogowe – czym są i jak wybierać odpowiednie

Zadaniem wentylatora jest przede wszystkim ochładzanie powietrza. Urządzenie to sprawdza się wszędzie tam, gdzie brak systemu klimatyzacji lub nie jest on wystarczająco wydajny.

wentylatory podłogowe ranking

Wentylatory podłogowe to urządzenia powszechnie stosowane w biurach, domach, instytucjach i wielu innych obiektach. Dobry wentylator podłogowy to często urządzenie niezastąpione, zwłaszcza w letnie, upalne dni. Czym jest wentylator podłogowy? Jak wybrać odpowiedni? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

Czym są wentylatory podłogowe?

Najogólniej rzecz ujmując, wentylatory podłogowe to po prostu wentylatory stojące na podłodze. Często są to bardzo niewielkie urządzenia, znajdujące się tuż przy podłożu. Dobrym przykładem jest wentylator podłogowy 45 cm, czyli taki, którego wysokość nie przekracza 45 cm.

Natomiast tak zwany wentylator podłogowy stojący to urządzenie o wiele wyższe. Posiada podstawę i wysięgnik, którego wysokość często można regulować. Jest to duży wentylator podłogowy, przeznaczony do pomieszczeń o większym metrażu.

Zadaniem wentylatora jest przede wszystkim ochładzanie powietrza. Urządzenie to sprawdza się wszędzie tam, gdzie brak systemu klimatyzacji lub nie jest on wystarczająco wydajny.

Niewielki wentylator podłogowy 50 cm często może zupełnie zmienić warunki panujące w danym pomieszczeniu – wysoka, nieznośna temperatura zostaje zredukowana, co przyczynia się do nieporównywalnie większego komfortu osób przebywających w obiekcie.

Wentylator podłogowy – jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni wentylator podłogowy? Powinieneś zacząć od określenia jego przeznaczenia. W jakim pomieszczeniu ma stanąć dany wentylator podłogowy? Jaka temperatura w nim panuje? To dwa kluczowe pytania, na które warto znaleźć odpowiedzi.

Jeśli pomieszczenie jest duże, prawdopodobnie będzie również potrzebny duży wentylator podłogowy. Natomiast w mniejszym pomieszczeniu może wystarczyć wentylator podłogowy 50 cm. Kluczową kwestią jest też temperatura panująca w pomieszczeniu.

Im wyższa, tym większa wymagana moc wentylatora. W biurach z systemami klimatyzacyjnymi, które jednak nie działają w pełni wydajnie, zupełnie wystarczające mogą być wentylatory podłogowe o mocy 40-50 W. Jednak w hali przemysłowej, gdzie temperatura jest skrajnie wysoka, niezbędny będzie już raczej wentylator podłogowy 120 W lub nawet mocniejszy.

Nie bez znaczenia jest również przeznaczenie pomieszczenia, w którym ma się znaleźć wentylator podłogowy. Jeśli jest to hala przemysłowa, poziom hałasu generowany przez urządzenie nie ma większego znaczenia. Jednak w biurze będzie już potrzebny cichy wentylator podłogowy. Chodzi o to, aby jego działanie nie zakłócało pracy.

Dla większej wygody użytkowania, polecamy wentylator podłogowy z pilotem. To urządzenie, które wygodnie włączysz i wyłączysz. Masz też możliwość zdalnego zarządzania intensywnością jego pracy.

Wentylator podłogowy czarny czy biały – wybierz swój design

Wentylatory podłogowe to urządzenia, które stanowią bardzo widoczne części wyposażenia. Dlatego też warto zadbać o design. Dzisiaj najpopularniejsze są nowoczesne wentylatory podłogowe.

Wentylator podłogowy czarny lub biały – to dwa najczęstsze wybory. Który jest lepszy? To już zależy od wystroju danego wnętrza, a także od indywidualnego gustu użytkownika.

putin rak przewodu pokarmowego operacja

Kreml gotowy na najgorszy scenariusz. Putin czeka na operację. Tajemnicza choroba to…

kaczyński 2022 przedterminowe wybory odejście z rządu prezesa pis

700 plus zamiast 500 plus? Kaczyński mówi wprost. Przecieki przed kongresem PiS