w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

700 plus zamiast 500 plus? Kaczyński mówi wprost. Przecieki przed kongresem PiS

Nieoficjalne wieści na temat planów PiS, które partia ma ogłosić podczas najbliższego kongresu, powinna ucieszyć rodziny. Ale co z inflacją i kto za to wszystko zapłaci?

kaczyński 2022 przedterminowe wybory odejście z rządu prezesa pis
Fot. YouTube / TVP Info (screen)

Jeśli doniesienia medialne się potwierdzą, to polskie rodziny czeka rewolucja. Rządu nie zniechęca wysoka inflacja. Jarosław Kaczyński podobno ma zamiar ponownie kupić głosy wyborców pieniędzmi z budżetu.

500 plus zamiast 700 plus. Nadchodzi rewolucja?

W najbliższą sobotę 4 czerwca odbędzie się wielka konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. W jej trakcie prezes Jarosław Kaczyński ma ogłosić rewolucyjne zmiany, w tym podwyżkę świadczenia 500 plus. Jest mowa o podwyżce do 700 złotych. To nie koniec zmian, które mają zostać ujawnione.

Roczny koszt podniesienia świadczenia o 200 złotych kosztować będzie budżet nawet 16 miliardów złotych. Budżet państwa pewnie sobie z tym poradzi, ale problemem jest wysoka inflacja, która po podniesieniu 500 plus do 700 plus może jeszcze się zwiększyć.

Z punktu widzenia dzietności program nie spełnia od dawna swojej roli, dlatego ekonomiści sugerują, że podwyżka świadczenia jest spowodowana tylko i wyłącznie kupieniem sobie przychylności ze strony elektoratu.

Konwencja PiS w Markach. Jakie jeszcze plany ma Kaczyński?

Podczas sobotniej konwencji PiS ma zostać również przedłużona tarcza antyinflacyjna, a także ma zostać ogłoszone wsparcie dla rodzin, które ogrzewają dom węglem. 700 plus zamiast 500 plus ma się jednak stać faktem i to może być element, który pozwoli PiS wygrać kolejne, trzecie już wyboru z rzędu.

Kolejne zapowiedzi, których spodziewają się ekonomiści, to mocne podniesienie płacy minimalnej od 2023 roku. Możliwe, że dojdzie nawet do dwóch podwyżek, ponieważ tego wymaga ustawa, jeśli inflacja jest wyższa niż 5 proc. Ostatni odczyt inflacji wyniósł aż 13,9 proc.

Kolejne propozycje programowe, które będziemy mogli usłyszeć (wciąż nieoficjalnie), to zapewnienie wypłat trzynastych i czternastych emerytur. PiS planuje też sporo zmian jeśli chodzi o wsparcie rodziców i to może być główna oś programu. Jest mowa między innymi o 9-tygodniowych urlopach ojcowskich i innych dodatkowych okresach urlopowych.

W rządzie trwają również prace nad wsparciem osób ogrzewających domy węglem oraz wsparciu kredytobiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu wysokich stóp procentowych.

wentylatory podłogowe ranking

Wentylatory podłogowe – czym są i jak wybierać odpowiednie

putin wykop rak choroba

Putin umiera? „Rokowania są ponure”. Amerykański wywiad stawia sprawę jasno