w , ,

5 najlepszych wtyczek do pamięci podręcznej WordPress, które przyspieszą Twoją stronę

57% odwiedzających opuści Twoją witrynę, jeśli ładowanie potrwa dłużej niż trzy sekundy — oczywiście szybkość witryny ma kluczowe znaczenie dla wygody użytkownika.

wordpress jak przyspieszyc stronę wtyczki

Istnieje kilka prostych sposobów na przyspieszenie strony WordPress, takich jak optymalizacja obrazów, zakup usługi CDN i główny temat tego artykułu, wtyczka pamięci podręcznej WordPress.

WordPress. Jak przyspieszyć stronę i co to jest buforowanie?

Jeśli chcesz w łatwy i szybki sposób zoptymalizować szybkość swojej witryny WordPress, buforowanie danych jest jednym z pierwszych miejsc, w których należy szukać. Najpierw określmy, czym jest buforowanie i dlaczego jest ważne. Następnie omówimy kilka wtyczek, które mogą uprościć, a nawet zautomatyzować ten proces.

Buforowanie to proces zapisywania i przechowywania statycznych kopii plików witryny w tymczasowej lokalizacji przechowywania. Dzięki temu strona internetowa może być szybciej dostarczana do przeglądarki odwiedzającego.

Aby w pełni zrozumieć korzyści płynące z buforowania, przyjrzyjmy się, co się dzieje, gdy odwiedzający widzi Twoją witrynę po raz pierwszy. Gdy użytkownik odwiedza stronę w Twojej witrynie, jego przeglądarka wysyła żądanie do serwera hostingowego Twojej witryny z prośbą o podanie różnych elementów Twojej witryny — w tym plików HTML, arkuszy stylów CSS, JavaScript, obrazów i innych.

Jak przyspieszyć stronę na WordPressie?

Twój serwer następnie buduje te zasoby i wysyła je z powrotem do przeglądarki użytkownika, w wyniku czego strona internetowa jest wyświetlana na jego ekranie. Jeśli Twoja witryna korzysta z pamięci podręcznej, niektóre informacje ze stron internetowych Twojej witryny będą przechowywane lokalnie na urządzeniu użytkownika.

Gdy użytkownik następnym razem odwiedzi stronę w Twojej witrynie, niektóre z tych informacji zostaną pobrane z pamięci lokalnej jego komputera, a nie z Twojego serwera internetowego. Jak można się domyślić, pobieranie danych z pamięci podręcznej jest szybsze niż pobieranie ich z odległego serwera WWW.

Dodatkowo, buforując witrynę, serwer zużywa mniej zasobów do załadowania strony internetowej, co z kolei skraca czas do pierwszego bajtu (TTFB). TTFB to czas między wysłaniem przez przeglądarkę żądania do serwera a otrzymaniem pierwszego bajtu danych. Poprawi to ogólną wydajność witryny.

Przyspieszanie strony WordPress. Najlepsze wtyczki pamięci podręcznej

Najlepsze wtyczki pamięci podręcznej dla WordPress pozwolą Ci szybko i łatwo buforować Twoje posty i strony. Poniżej znajduje się zbiór wtyczek premium i bezpłatnych wydajności do WordPressa, które właśnie to robią.

WP Fastest Cache. Ustawienia

WP Fastest Cache to najwyżej oceniana wtyczka pamięci podręcznej w oficjalnym katalogu WordPress. Darmowa wersja WP Fastest Cache oferuje szereg zaawansowanych funkcji.

Dzięki tej wtyczce administratorzy witryny mogą usunąć wszystkie pliki z pamięci podręcznej oraz zminimalizowane pliki CSS i JS lub zaplanować ich usunięcie w określonym czasie.

Mogą również włączyć lub wyłączyć opcję pamięci podręcznej dla urządzeń mobilnych i zalogowanych użytkowników — wszystko przez zaznaczenie odpowiedniego pola na stronie ustawień.

LiteSpeed Cache

LiteSpeed Cache to kolejna pięciogwiazdkowa wtyczka pamięci podręcznej w katalogu WordPress. Może minimalizować i łączyć pliki CSS i JavaScript, leniwe ładowanie obrazów, automatycznie optymalizować obrazy i nie tylko.

Tym, co odróżnia LiteSpeed Cache od innych wtyczek, jest to, że jest to pamięć podręczna na poziomie serwera, która jest szybsza niż pamięć podręczna na poziomie PHP. Tak więc, chociaż wtyczka jest darmowa, wymaga użycia serwera LiteSpeed Web Server do wbudowanych funkcji pamięci podręcznej stron.

Pamięć podręczna stron może omijać zapytania PHP i bazy danych oraz wykorzystywać pliki cookie do obsługi wielu wersji zawartości pamięci podręcznej w zależności od urządzenia użytkownika, lokalizacji geograficznej i waluty. Będziesz musiał zapłacić niewielką miesięczną opłatę, aby kupić licencję na korzystanie z tego serwera.

WP-Optimize

Znasz WP-Optimize? Konfiguracja tej wtyczki to bułka z masłem. To kolejna pięciogwiazdkowa wtyczka pamięci podręcznej w katalogu WordPress z ponad milionem aktywnych instalacji. Możesz skonfigurować ustawienia wtyczki, aby instruować przeglądarki klientów, aby ponownie wykorzystywały buforowane zasoby, kompresowały pliki HTML, CSS i JavaScript oraz minimalizowały i odraczały CSS i JavaScript w celu zmniejszenia rozmiaru i liczby żądań do serwera.

Możesz także zaznaczyć pole, aby wygenerować osobne pliki dla urządzeń mobilnych, aby zapewnić, że zoptymalizowana wersja Twojej witryny będzie udostępniana użytkownikom na urządzeniach mobilnych.

W przeciwieństwie do poprzednich wtyczek, WP-Optimize to kompleksowe rozwiązanie do optymalizacji sieci. Oprócz buforowania stron internetowych pomoże Ci wyczyścić bazę danych i skompresować obrazy, co sprawi, że Twoja witryna będzie jeszcze szybsza.

W3 Total Cache

W3 Total Cache (W3TC) W3TC to jedna z najpopularniejszych wtyczek pamięci podręcznej do WordPressa. Jednym z powodów jego popularności jest to, że jest kompatybilny z większością planów hostingowych, w tym hostingiem współdzielonym, VPS i serwerem dedykowanym.

Dzięki W3 Total Cache możesz minimalizować pliki HTML, CSS i JavaScript, a także posty, strony i kanały RSS. Możesz leniwie ładować obrazy, odraczać CSS i JavaScript, eliminować blokujące renderowanie zasoby JavaScript i planować automatyczne czyszczenie bazy danych.

Możesz także skonfigurować integrację z dostawcą CDN, aby uzyskać jeszcze lepszą wydajność witryny. Możesz też przetestować wszystkie te konfiguracje w trybie podglądu przed wdrożeniem ich w swojej witrynie.

W3 Total Cache Pro oferuje jeszcze więcej funkcji, w tym buforowanie fragmentów, zaawansowane statystyki buforowania, leniwe ładowanie Map Google i nie tylko.

WP Super Cache

Kolejny przykład to wtyczka WP Super Cache. Konfiguracja jest banalnie prosta. To darmowa wtyczka pamięci podręcznej opracowana przez Automattic. Z ponad dwoma milionami aktywnych instalacji jest to najczęściej pobierana wtyczka pamięci podręcznej z katalogu WordPress.

Częścią atrakcyjności tej wtyczki są trzy tryby buforowania. Tryb „Ekspert” jest najszybszy, ale wymaga zmodyfikowania pliku .htaccess. Chociaż jest świetny dla programistów i użytkowników z doświadczeniem technicznym, którzy chcą mieć większą kontrolę nad procesem buforowania, nie jest idealny dla wszystkich użytkowników — zwłaszcza, że popełnienie błędu w pliku .htaccess może spowodować uszkodzenie całej witryny.

Dlatego WP Super Cache oferuje również tryb „Prosty”. W tym trybie wtyczka generuje statyczne pliki HTML, które mają służyć większości odwiedzających. Istnieje jeszcze jeden tryb o nazwie WP-Cache do obsługi niestandardowych plików z pamięci podręcznej, które są dostosowane do odwiedzających, którzy są zalogowani, przeglądają stronę chronioną hasłem lub pozostawili komentarze.

Autor publikacji: Agencja Interaktywna Codelabel – specjaliści od tworzenia stron WordPress.

ceny paliw orlen dzisiaj warszawa

Prezes Kaczyński atakuje premiera za ceny paliw. „Trzeba odwagi i odpowiedzialności”

kaczynski dymisja

Kaczyński postanowił odejść. Jego dymisja już wkrótce. Padła oficjalna data