w ,

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

Przerażające słowa ministra obrony Ukrainy. Ostrzegł Polaków: „Rosjanie przyjdą do Was”

Wojna na Ukrainie trwa. Straty po obu stronach są tragicznie wysokie, choć Rosja traci zdecydowanie więcej żołnierzy i sprzętu. Na Ukrainie może się jednak nie skończyć.

oleksij reznikow ukraina minister obrony atak na polskę
Fot: Adam Guz/KPRM LICENCJA / Fot. Y27 - Praca własna / CC BY-SA 4.0

Ołeksij Reznikow, obecny minister obrony Ukrainy, był gościem programu „Gość Wydarzeń” w telewizji Polsat News. Słowa, które wypowiedział, brzmiały bardzo dramatycznie. Jego zdaniem nawet 80 proc. Rosjan pozytywnie odnosi się do ataku tego kraju na Polskę i jej okupację.

Minister obrony Ukrainy ostrzega Polaków. „Przyjdą do Was”

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow w dość długiej rozmowie z polską telewizją ocenił sytuację na Ukrainie po ponad 100 dniach wojny. Najgorsza sytuacja jest obecnie we wschodniej części kraju, gdzie trwają najcięższe walki. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski określił jasno, że to, co tam się dzieje, to „istny koszmar”.

Zgodnie ze słowami doradcy prezydenta Zełeńskiego, Mychajły Podoljaka, codziennie na Ukrainie życie traci nawet 200 żołnierzy. To liczba dużo niższa, niż jeszcze jakiś czas temu. Skutki wojny są trudne do oszacowania, ale będziemy je odczuwać jeszcze przez długie lata.

Minister obrony Reznikow pytany przez dziennikarza Polsat News ostrzegł Polskę, że jeśli Europa i USA nie pomogą lub przestaną pomagać, to wojna prędzej czy później zawita do krajów NATO.

Jako dowód przytoczył ostatnie sondaże robione w Rosji, z których wynika, że obywatele tego kraju z radością przyjęliby informację o ataku na Polskę czy inne bałtyckie kraje.

„Oni chcą zająć Polskę i odbudować mur berliński”

Jeśli Ukraina, przy pomocy Polaków, nie powstrzyma Rosji, to Rosjanie przyjdą do was. Drogie paliwa czy żywność jest kwestią umowną, ponieważ wasi chłopcy i dziewczęta nie giną na froncie. Dziś, tarczą wschodniej flanki krajów Europy i NATO jest Ukraina. Płacimy za to naszą krwią – powiedział łamiącym się głosem minister obrony Ukrainy.

Spójrzcie, jak działa propaganda rosyjska. Oni chcą zająć Polskę, odbudować mur berliński – przestrzegł Reznikow. Jego zdaniem Ukraina musi tę wojnę wygrać za wszelką cenę. Powstrzymanie Putina leży w interesie całego świata, a jego marginalizacja i izolacja na arenie światowej pozwoli uspokoić sytuację na dziesięciolecia.

Zdaniem Reznikowa obecne działania Rosji są nastawione na długotrwałe wymęczanie fizyczne i psychiczne Ukraińców oraz wzmacnianie poczucia paniki w obywatelach i cywilach. Szef ukraińskiego MON podziękował tez Polsce za pomoc militarną. Polska wysłała na Ukrainę sporo sprzętu, w tym armatohaubice Krab, które zamieniają rosyjskie kolumny pojazdów w pył.

Źródło: Polsat News

aldona marciniak wiek twitter

Aldona Marciniak. Kim jest ta piękna dziennikarka? Kariera i życie prywatne

koniec aut na lpg ustawa homologacja 2022

Koniec samochodów na gaz? 3 mln kierowców może mieć poważne problemy