w ,

„Możemy już mówić o COVID-22”. Europę atakuje całkiem nowa odmiana koronawirusa

Dopiero udało nam się zapomnieć o COVID-19, a za rogiem pojawiło się nowe zagrożenie. Hiszpańscy eksperci nazywają nową chorobę wprost – COVID-22.

rząd tajny zakaz zgromadzeń obostrzenia 27 marca koronawirus

Hiszpania zmaga się z falą nowego wirusa, a wywołaną nim chorobę władze zaczęły nazywać COVID-22. Zdaniem regionalnego wiceministra ds. zdrowia w Madrycie, Antonio Zapatero, można śmiało mówić o nowej epidemii nowego wirusa.

COVID-22. Nowy wirus atakuje Europę. Co o nim wiemy?

Obecny koronawirus bardzo rożni się od oryginalnego, to inna choroba, wiec możemy mówić o COVID-22 – przyznał Antonio Zapatero, regionalny wiceminister ds. zdrowia w Madrycie. Jego zdaniem COVID-22 należy wyraźnie oddzielić od znanej nam choroby COVID-19, z którą mieliśmy do czynienia do tej pory.

Powstałe mutacje są odmienne od oryginału. (…) To warianty Omikronu BA.4 i BA.5. Ich transmisja jest bardzo wysoka – ostrzega wiceminister Zapatero. W Hiszpanii (podobnie jak we Francji) trwa obecnie siódma, cicha fala epidemii. Lekarze ostrzegają przed wyjątkowo silnymi objawami nowych mutacji. Nowy wariant Omikronu to głównie omdlenia, kaszel, bardzo wysoka gorączka i bóle całego ciała.

Zgodnie z najnowszymi analizami ujawnionymi przez ministerstwo zdrowia w Madrycie, choroba dotyka głównie osoby w wieku 59 lat i więcej. Obłożenie szpitali wciąż jest tam na bezpiecznym poziomie, spada też liczba zgonów, co daje nadzieję. Trwają również badania nad nowymi wersjami szczepionek.

COVID-19 w Polsce. Adam Niedzielski komentuje

Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w Polsce w ostatnich dniach widać trend wzrostowy jeśli chodzi o zachorowania na COVID-19. Nie widać jednak w analizach szans na wywołanie kolejnej dużej fali.

Resort zdrowia zakłada jednak, że tylko w lipcu kontakt z chorobą może mieć każdego dnia nawet 300 tys. osób. Osoby te będą nabywały odporność drogą naturalną. Jak wskazuje minister Niedzielski, przeciwciała ma w swoich organizmach więcej niż 90 proc. obywateli.

Źródło: Radio ZET, businessinsider.pl, Onet

papież franciszek śmierć emeryt niepokojące wieści z watykanu stan zdrowia

Franciszek podjął decyzję? Padła data. Światowe media: „Huczy od plotek o rychłej…”

tekken mistrzostwa polski

Mistrzostwa Polski w Tekkena coraz bliżej