w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF OMGOMG

Franciszek podjął decyzję? Padła data. Światowe media: „Huczy od plotek o rychłej…”

Wiernych z całego świata zaniepokoiły kolejne doniesienia o możliwej abdykacji papieża Franciszka. Powodem ma być pogarszające się zdrowie.

papież franciszek śmierć emeryt niepokojące wieści z watykanu stan zdrowia

W Watykanie znów ciężka atmosfera, która z każdym dniem gęstnieje coraz bardziej. Katolicy są zaniepokojeni tym, o czym donoszą media. Wszędzie huczy od plotek, na ulicach widać też coraz więcej kardynałów. Czy Papież zamierza odejść?

Papież Franciszek abdykuje? Katolicy są zmartwieni

Czy mający coraz większe problemy z chodzeniem papież Franciszek uda się na emeryturę tak jak jego poprzednik? W Watykanie aż huczy od plotek, co potwierdziła nawet korespondentka TVP przemawiając na tle bazyliki św. Piotra. Przypomnijmy, że rezygnację ze stanowiska złożył wcześniej – ku zdziwieniu wszystkich – Benedykt XVI.

W Kościele katolickim wrze. Papież Franciszek upadł na zdrowiu, a w jego głowie kumulują się emocje. Podobnie jest po stronie wiernych Kościoła Katolickiego z całego świata, którzy z niecierpliwością i strachem czekają na ostateczną decyzję głowy Kościoła.

Zdrowie może być tylko jednym z powodów decyzji Franciszka. Drugim może być słabnąca popularność papieża wśród wiernych oraz gasnąca aprobata do tego, co robi. Warto wspomnieć jego szokujące słowa na temat wojny na Ukrainie, które odbiły się negatywnym echem w światowych mediach.

Papież odłożył w czasie planowaną podróż do Konga i Sudanu Południowego z powodu bólu kolana. Franciszek od dawna zmaga się z problemami zdrowotnym. W tym czasie zwołał nadzwyczajne zgromadzenie kardynałów, które ma odbyć się już 27 sierpnia.

Pierwsze doniesienia o możliwej rezygnacji Franciszka pojawiły się w ubiegłym roku tuż po operacji jelita grubego. Gdy pojawiła się informacja o operacji kolana, papież miał powiedzieć: „Zamiast operować, podam się do dymisji„. W taką opcję jednak nikt z jego otoczenia nie wierzy.

Abdykacja Franciszka. Pogarszający się wizerunek i stan zdrowia

Bez wątpienia i Kościół, i jego głowa zmagają się ze sporym kryzysem wizerunku. Nieoficjalnie mówi się jednak, że Franciszek z każdym dniem czuje się coraz gorzej, stąd w jego umyśle kiełkuje plan rezygnacji i przejścia na papieską emeryturę.

W mediach widzimy coraz więcej głosów i opinii docierających prosto z Watykanu. Korespondenci światowych mediów obecni w tym miejscu twierdzą, że gdzie się nie obejrzeć, widać przemieszczających się kardynałów. Jest ich mnóstwo. Po co przyjechali tak licznie?

To samo twierdzą media w Polsce. Jak przyznała korespondentka TVP w Watykanie, Magdalena Wolińska, „klimat wokół Watykanu ciekawy… aż huczy od plotek o rychłej rezygnacji„. Podobno papież regularnie otrzymuje zastrzyki w kolano i poddaje się intensywnej fizykoterapii.

Niepokojącym zwiastunem nieuchronnej decyzji Franciszka może być też fakt, że na 28 sierpnia zaplanował on pojawić się przy grobie Celestyna V – pierwszego papieża, który zrezygnował z pontyfikatu w XIII wieku.

ceny paliw orlen dziś

Kierowców czeka finansowa katastrofa? Benzyna nawet po 24 zł za litr. Jest jeden warunek

rząd tajny zakaz zgromadzeń obostrzenia 27 marca koronawirus

„Możemy już mówić o COVID-22”. Europę atakuje całkiem nowa odmiana koronawirusa