w , ,

Mistrzostwa Polski w Tekkena coraz bliżej

Mistrzostwa Polski w Tekkena pod egidą Bandai Namco Entertainment zostaną zorganizowane przez niemiecki oddział firmy wspólnie z Fighting Games Challenge. Początek zmagań zaplanowano na 2-3 lipca.

tekken mistrzostwa polski
Fot. materiały partnera

Mistrzostwa Polski w Tekkena rozpoczną się już 2 lipca w formie online. Gra cieszy się mniejszą popularnością niż Counter Strike i League of Legends, jednak pokaźne grono fanów nie może doczekać się rozpoczęcia turnieju. Oficjalne Mistrzostwa Polski odbędą się pod egidą wydawcy gry, producenta Bandai Namco Entertainment. Zdobywcę tytułu Mistrza fani Tekkena poznają 9 października.

Mistrzostwa w formule online i lan

Mistrzostwa Polski w Tekkena pod egidą Bandai Namco Entertainment zostaną zorganizowane przez niemiecki oddział firmy wspólnie z Fighting Games Challenge. Początek zmagań zaplanowano na 2-3 lipca. Kolejne rozgrywki będą odbywać się przez całe lato w dwutygodniowych odstępach w formule online lub lan.

7 października odbędą się eliminacje ostatniej szansy w formie lan. 8-9 października to termin finałów, które zostaną zorganizowane w Poznaniu na Poznań Game Arena. Wszyscy, których interesuje gaming, powinni śledzić finały turnieju. Ich zwycięzcy otrzymają przepustkę na Europejski Puchar Tekken.

W finale Mistrzostw Polski w Tekkena spotka się 16 najlepszych zawodników fazy zasadniczej, którzy stoczą ze sobą bój o nagrody o łącznej puli 1000 euro. Oprócz nagród finansowych czekają na nich nagrody rzeczowe od partnerów.

Przepustki na Europejski Puchar Tekken dają natomiast szansę na udział i zwycięstwo w międzynarodowym turnieju i dołączenie do najlepszych drużyn z całego świata. Dla graczy zawodowych jest to wyjątkowa okazja, by przebić się do grona najlepszych zawodników, którzy na gamingu zarabiają naprawdę duże pieniądze.

Europejski Puchar Tekken – co to za turniej?

Europejskie rozgrywki będą toczyć się w 2023 roku we Francji. W 2022 roku w krajach takich jak: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania i Irlandia podczas mistrzostw krajowych zostaną wyłonieni po 2 zawodnicy, którzy będę reprezentować swoje państwo. W mieście Lyon wezmą udział w ostatecznej rozgrywce, w której wygrana wyniesie 25 tysięcy euro.

Puchar Europejski w Tekken jest interesujący w szczególności dla fanów bijatyk. Niewiele tytułów jest równie dopracowanych co Tekken. Walka wymaga w tym przypadku znacznie więcej zaangażowania od gracza niż ma to miejsce w konkurencyjnych produkcjach. Widowiskowe pojedynki sprawiają, że fani Tekkena mogą poczuć się niczym na prawdziwej arenie w czasie zawodów sztuk walki.

Fenomen Tekkena

Co wpływa na fenomen Tekkena? Popularność gry jest związana przede wszystkim z innowacyjną mechaniką walki. Gracze mogą prowadzić oparte na fabule bitwy filmowe i pojedynki z innymi graczami. Liczba aktywnych graczy w Tekken jest ogromna — miliony użytkowników z całego świata codziennie walczą ze sobą w wirtualnym świecie.

Gra jest popularna również ze względu na rozbudowaną, atrakcyjną szatę graficzną. Dopracowane postacie i wszelkie szczegóły ich ruchów sprawiają, że prowadzenie rozgrywki jest prawdziwą ucztą dla oczu. Bohaterowie wykonują efektowne uderzenia i kopnięcia, uzupełnione o efekty specjalne.

Co ciekawe, Tekken przyciąga w równym stopniu kobiety i mężczyzn. Bijatyka z reguły kojarzy się z męskim środowiskiem gamingowym. W przypadku Tekkena łamany jest stereotyp, że kobiety unikają walki i decydują się wyłącznie na spokojniejszą rozgrywkę. Tekken daje satysfakcję każdemu, kto lubi adrenalinę i emocje związane z pokonywaniem przeciwników na arenie.

rząd tajny zakaz zgromadzeń obostrzenia 27 marca koronawirus

„Możemy już mówić o COVID-22”. Europę atakuje całkiem nowa odmiana koronawirusa

obostrzenia jesień 2021 lockdown od sierpnia morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki mówi prosto z mostu. To dotknie wszystkich Polaków jesienią