w

HAHAHA!HAHAHA!

PILNE. Premier zdecydował się odejść ze stanowiska! Jeszcze dziś wygłosi oświadczenie

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ma dziś ogłosić rezygnację z fotela szefa rządu oraz lidera partii konserwatywnej. Anglia stanęła przed ścianą.

Jeszcze dziś premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ma wygłosić specjalne orędzie do narodu. Zgodnie z doniesieniami mediów chce ogłosić obywatelom i światu swoją rezygnację z fotela szefa rządu. Jak podaje BBC, Johnson ma też zrezygnować z funkcji lidera Partii Konserwatywnej.

Boris Johnson zrezygnuje ze stanowiska. Dziś wygłosi oświadczenie

Premierem Wielkiej Brytanii prawdopodobnie będzie jeszcze do jesieni. Mimo to Boris Johnson ma dziś ogłosić oficjalnie rezygnację ze stanowiska premiera jak i lidera swojego ugrupowania. Jak podały media brytyjskie, Johnson przedstawił już swoje zamiary królowej Elżbiecie II.

Wczoraj Boris Johnson przekonywał media, że ma zamiar pozostać na stanowisku bez względu na wszystko. Zmienił jednak zdanie po fali odejść ministrów w swoim rządzie. Kryzys zaczął się od odejścia ministra zdrowia i finansów. Po nich rezygnację złożyło w sumie 59 osób.

W ciągu kolejnych godzin swoją aprobatę dla premiera Borisa Johsona wycofały kolejne osoby, w tym minister obrony Ben Wallace i spraw wewnętrznych Priti Patel. Większość rezygnacji złożyły osoby w randze wiceministrów, ale skala odejść jest ogromna. Johnson może nie mieć wyjścia, bo brakuje mu lojalnych osób do ponownego obsadzenia stanowisk.

koronawirus w polsce rekord zakażeń ministerstwo zdrowia w polsce

Nowe dane o koronawirusie wgniatają w fotel. Co z wakacjami? Niedzielski zabrał głos

urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń

Białystok – jakie urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń sprawdzi się najlepiej?