w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Co dalej z 14. emeryturą? Stanowcza deklaracja prezesa PiS. Jaka zareagują seniorzy?

Prezes PiS obiecał seniorom, że tak długo, jak będzie miał realny wpływ na politykę swojego rządu, będzie walczył o finansową poprawę losu seniorów.

strajk w zus wypłaty emerytur rent co z 500 plus czternasta emerytura zwiazek zawodowy

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński złożył w trakcie objazdu po kraju bardzo ważną deklarację dotyczącą milionów polskich seniorów. Jak wiadomo, obok programu 500 plus, wsparcie finansowe osób starszych to oczko w głowie rządu Zjednoczonej Prawicy.

Kaczyński stanowczo o 14. emeryturze. Padła deklaracja

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odbywa właśnie objazd kraju, w trakcie którego spotyka się zarówno z mieszkańcami miast i miasteczek, jak i z działaczami lokalnych struktur swojej partii. Podczas tych wizyt z jego ust płyną mocne i stanowcze słowa.

Jak można dowiedzieć się z przekazów medialnych, Kaczyński chce rozmawiać z premierem na temat 14. emerytury. Jego celem ma być to, aby to dodatkowe świadczenie było wypłacane na stałe jesienią każdego roku, podobnie jak „trzynastka„. Kaczyński przywiązuje do tego dużą wagę.

Lider PiS przypomniał w trakcie spotkań wielokrotnie, ile miliardów jego rząd wydaje na wsparcie nie tylko seniorów, ale też bezrobotnych czy osób niepełnosprawnych. Te ostatnie w trakcie jego rządów miały – zdaniem lidera PiS – wzrosnąć prawie dziesięciokrotnie.

14. emerytura na stałe? „Póki będę mieć na to jakiś wpływ”

Ja nie mam prawa tego już w tej chwili tak obiecać na pewno, ale wydaje mi się, i póki będę mieć na to jakiś wpływ, będę do tego dążył, żeby czternastka już była stała – przekonywał zgromadzonych prezes Jarosław Kaczyński. Wyraził jednocześnie radość z tego, że za jego rządów udało się podnieść mocno świadczenia.

Prezes Kaczyński zachwalał również mocno program darmowych leków dla seniorów, który udało się mu wprowadzić w życie. Jak podał, osoby powyżej 75. roku życia otrzymali już ponad 300 milionów opakowań lekarstw całkiem za darmo. Jak wskazał, jego rząd cechuje wyjątkowa empatia i realna pomoc.

Dodatkowe świadczenia skrytykował jednocześnie lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem obecnie 13. i 14. emerytura nie starcza seniorom nawet na jedną tonę węgla.

Źródło: Radio ZET

mieszkanie plus

Słowa premiera Morawieckiego rozwścieczyły Polaków. „To robienie z Polaków kretynów”

skuteczność szczepionek covid moderna pfizer astrazeneca po pierwszej dawce trzecia dawka druga dawka

Naukowcy biją na alarm! Niepokojące wieści na temat szczepionek. Będą potrzebne…