w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Słowa premiera Morawieckiego rozwścieczyły Polaków. „To robienie z Polaków kretynów”

Kancelaria Premiera usunęła już wpis z wypowiedzią premiera Morawieckiego. Jego słowa wprawiły Polaków w zdumienie i zdenerwowanie.

mieszkanie plus
Fot. YouTube / Miasto Biała Podlaska

Premier Mateusz Morawiecki dwa dni temu wystosował apel do rodaków. Zachęcał, aby pilnie zajęli się ocieplaniem swoich domów i by zdążyli z tym do zimy. Internauci zareagowali natychmiast na te słowa, a sam szef rządu musi mierzyć się teraz z ogromną krytyką.

Morawiecki apeluje do Polaków. W internecie zawrzało

Premier Mateusz Morawiecki zaskoczył Polaków swoją ostatnią wypowiedzią. W internecie wrze. Podczas jednego z ostatnich spotkań w terenie wystosował do rodaków apel, aby prędko ocieplali swoje domy zanim przyjdzie zima. Wszystko dlatego, że sam spodziewa się, że w Polsce zabraknie węgla do ogrzewania.

Polacy stwierdzili, że premier mówiąc takie słowa jest mocno oderwany od rzeczywistości, w której każdego dnia żyje przeciętny zjadacz chleba, czyli przysłowiowy Kowalski. Temat podchwyciła również opozycja i stara się ten temat mocno grzać w sieci.

Kancelaria Premiera zdecydowała się na usunięcie z mediów społecznościowych wpisu zawierającego ten cytat. W sieci jednak nic nie ginie. Zrzut posta zdążyła zdobić dziennikarka Dominika Długosz, która skrytykowała KPRM za styl komunikacji z internautami.

Jesienią uderzy w nas kryzys. Ciepłownie na krawędzi

W miejsce usuniętego wpisu Kancelaria Premiera zdecydowała się zamieścić nowy o zmienionej treści. W nowym poście umieszczono zachętę do korzystania z rządowych programów dofinansowania ociepleń budynków mieszkalnych., czyli tzw. „Czyste Powietrze Plus„.

Nie zmieniło to jednak sytuacji, a fala krytyki premiera Morawieckiego nie ustąpiła i prawdopodobnie nie ustąpi. Do mediów przedostają się już pierwsze informacje o tym, co może Polaków czekać jesienią i zimą.

Na Twitterze sprawę skomentowali też dziennikarze, w tym Sebastian Białach z Onetu. – Jest takie jedno słowo, które ciśnie mi się na usta, ale muszę się powstrzymać. To robienie z Polaków kretynów – napisał redaktor portalu Onet.pl

Również eksperci skrytykowali szefa rządu. Aktywista antysmogowy Andrzej Guła przyznał, że program „Czyste Powietrze Plus” to kpina z Polaków. – Inflacja zjadła dużą część dotacji #CzystePowietrze (dziś za te same pieniądze ocieplimy dwa razy mniejszą powierzchnię ścian niż 2 lata temu). Reakcji rządu brak – czytamy na jego profilu.

To druga już wypowiedź polityków związanych z opcją rządzącą, która zaskoczyła Polaków. Nie tak dawno prezydent Andrzej Duda kazał Polakom zacisnąć zęby i przetrwać nadchodzący kryzys. Ceny węgla obecnie biją rekordy, a surowca wręcz prawdopodobnie zabraknie.

Jesień będzie zatem w tym zakresie ogromnym sprawdzianem. Jak podaje portal branżowy WNP.pl, na rynku brakuje nawet 11 milionów ton węgla. W tej ilości jest też surowiec, który miał być przeznaczony na ogrzewanie tzw. sektora komunalno-bytowego.

putin nieuleczalnie chory choroba putina

Rosja. Władimir Putin padł ofiarą ataku! Ochrona nie zdążyła zareagować

strajk w zus wypłaty emerytur rent co z 500 plus czternasta emerytura zwiazek zawodowy

Co dalej z 14. emeryturą? Stanowcza deklaracja prezesa PiS. Jaka zareagują seniorzy?