w , ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Kaczyński otrzymał tragiczną wiadomość. Tak fatalnie nie było od wielu miesięcy

Partia Jarosława Kaczyńskiego jest w totalnej defensywie. Wiele negatywnych elementów spadło na szefa PiS w jednym momencie. Polacy pokazali mu czerwoną kartkę.

kaczyński poparcie pis ibris sondaż
Poparcie dla PiS spada i nic nie wskazuje na to, by trend miał się odwrócić. Fot. YouTube / Prawo i Sprawiedliwość (screen)

Prawo i Sprawiedliwość przeżywa największy od wielu miesięcy kryzys jeśli chodzi o poziom aprobaty ze strony Polaków. Tak fatalnie nie było od dawna i nic nie zwiastuje, aby miało się to w najbliższm czasie zmienić.

PiS w defensywie. Kaczyński ma problem, a Polacy tracą cierpliwość

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości i rządów Zjednoczonej Prawicy lecą na łeb, na szyję. Negatywny trend, który był widoczny najpierw w badaniu Pollster dla „Super Expressu„, a potem w sondażu CBOS, potwierdziło kolejne badanie sondażowni. Tym razem to najnowszy IBRiS na zlecenie portalu Onet.pl

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego straciło wszystko, co zyskało na sytuacji na granicy z Białorusią. Po poparciu na poziomie nawet 35 proc. nie ma już śladu. W tej sytuacji nawet wygrana w wyborach nie da już prezesowi PiS większości. Gdyby wybory odbywały się dziś, to by oznaczało koniec jego rządów.

Jedyne, co może cieszyć Kaczyńskiego to fakt, że na stratach PiS nie zyskuje Koalicja Obywatelska, czyli główny konkurent. Nic jednak dziwnego, skoro partia kierowana ponownie przez Donalda Tuska od dawna nie przedstawia Polakom właściwie żadnego programu i alternatywy.

Drożyzna i inflacja, Polski Ład, wysokie koszty utrzymania

Głównym konkurentem Prawa i Sprawiedliwości nie jest PO i Donald Tusk, a sytuacja gospodarcza, która z każdym tygodniem się pogarsza. Nie pomoże tu nic tarcza antyinflacyjna, która tylko na chwilę zatrzyma tak drastyczny wzrost cen. Szczyt inflacji zostanie jedynie nieznacznie przesunięty w czasie na po wyborach w 2023 r.

Drugim wrogiem władzy będzie bez wątpienia Polski Ład, który miał był programem, na którym Polacy mieli się wzbogacić. Przeczą temu jednak fakty, bo większość Polaków straciła już od nowego roku nawet kilkaset złotych na miesiąc. Nic dziwnego, bo Polki Ład to nic innego jak podwyżka opodatkowania za pomocą zmian w odliczeniach składki zdrowotnej.

To wszystko musiało odbić się w badaniach poparcia. Wyniki sondażu IBRiS dla Onet.pl są dla Kaczyńskiego druzgocące. Poziom poparcia dla partii rządzącej spadł do 30,1 proc., czyli o ok. 2 pp względem poprzedniego badania z końcówki listopada i o ponad 6 pp względem września.

PiS balansuje obecnie na psychologicznej granicy 30 proc. poparcia. Wiele wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach poparcie to będzie nadal spadać. To najgorszy wynik od miesięcy i bliski najgorszemu wynikowi, tj. 28,7 proc. poparcia z roku 2020.

Ostatnie sondaże z maja br. nie dają PiS nadziei na większość parlamentarną. Obecnie koalicja wisi na włosku, ale o przedterminowych wyborach Kaczyński nie chce słyszeć. Pojawiły się plotki, że partia może chcieć przegłosować zmiany w ordynacji, aby mimo słabego wyniku w przyszłorocznych wyborach móc nadal rządzić.

Źródło: Onet, IBRiS

bohdan łazuka wiek kabaret koronawirus ile ma lat dzieci żona

Bohdan Łazuka. Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia. „Chciałbym jeszcze pożyć”

koniec 500 plus koniec 13. emerytury zpp kaźmierczak

Koniec 500+ na pierwsze dziecko i 13. emerytury? „Programy socjalne, na które nas nie stać”