w , ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ

Koniec 500+ na pierwsze dziecko i 13. emerytury? „Programy socjalne, na które nas nie stać”

To koniec złudzeń. Wydatki państwa są tak rozdmuchane, że dłużej nie da się tego tolerować. W przeciwnym razie inflacja nigdy nie spadnie.

koniec 500 plus koniec 13. emerytury zpp kaźmierczak
Wg ekspertów i ekonomistów dalsze utrzymywanie programów socjalnych spowoduje katastrofę. Fot. KPRM (CC BY 3.0 PL)

Sytuacja gospodarcza i finansowa Polski jest, jaka jest. Polski Ład nie rozwiąże problemów, w dodatku stworzy nowe, które spowodują jeszcze większą drożyznę. Dlatego eksperci i ekonomiści mówią jasno – czas na likwidację 500 plus i 13. emerytury.

500 plus na pierwsze dziecko do likwidacji, koniec z 13. emeryturą?

Całkowite zlikwidowanie zbędnych wydatków napędzających inflację takich jak 13. emerytura oraz 500 plus na pierwsze dziecko postulują eksperci i ekonomiści. Ich zdaniem nie ma się co łudzić – drożyzna nie ustąpi, jeśli nie przestaniemy bezsensownego wpompowywania na rynek kolejnych miliardów złotych.

Ekonomiści postulują również wycofanie się z rozdmuchanych dodatków socjalnych, o którym mówi Polski Ład. Przy nich 500 plus to nic. Szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak stwierdził, że czas na realną walkę z inflacją, a nie dolewanie oliwy do ognia. Jego zdaniem czas na korektę polityki socjalnej w Polsce.

Drożyzna w 2022 r. da się Polakom we znaki i nie pomoże w niczym Polski Ład. Wręcz przeciwnie. Już niebawem inflacja może wynieść ponad 10 proc., co sprawi, że z programu nie zostaną żadne zyski, bo na drożyźnie realnie stracimy jedną pensję rocznie. Eksperci od podatków nazywają ustawę arcybublem i pułapką.

Polskiego podatnika nie stać na tak hojną i tak rozległą politykę socjalną. Nie ma cudów – podkreśla prezes ZPP.

„Programy socjalne, na które nas nie stać, należy wycofać”

W opinii prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kaźmierczaka wydajemy za dużo, a efektów nie ma. Przykładem może być program 500 plus, które poza generowaniem wydatków z budżetu nie daje krajowi żadnej korzyści. Liczba narodzin spada dramatycznie i nadal będzie spadać, w dodatku umiera rekordowa liczba ludzi.

Już się wycofano z 14. emerytury, należy się wycofać z 13. emerytury, należy się wycofać z 500 plus na pierwsze dziecko, a na drugie zostawić – twierdzi ekspert. Nie ma się co oszukiwać. Polski Ład i inflacja jednocześnie, kosmiczne podwyżki kosztów życia – to wszystko musi w końcu runąć.

W dodatku przedsiębiorcy już podnoszą ceny swoich usług. Ludzie wołają o podwyżki wynagrodzeń. Ta spirala nie ma końca.

Szef ZPP uważa, że – mimo wielu uwag do programu Rodzina 500 Plus – jest to rozwiązanie korzystne ale tylko od drugiego dziecka.. Jego zdaniem państwo nie ma żadnego obowiązku wysyłać kogoś na koszt podatnika na wakacje.

Źródło: BI

emerytury groszowe zus

ZUS ma dość. Wstrzyma wypłaty niektórym emerytom. Ujawniono plan

putin parkinson

Ujawniono, na co choruje Putin. Zażywa 10 różnych leków. „Jest coraz bardziej impulsywny i nieobliczalny”