w , ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ

Koniec 500+ na pierwsze dziecko i 13. emerytury? „Programy socjalne, na które nas nie stać”

To koniec złudzeń. Wydatki państwa są tak rozdmuchane, że dłużej nie da się tego tolerować. W przeciwnym razie inflacja nigdy nie spadnie.

koniec 500 plus koniec 13. emerytury zpp kaźmierczak
Wg ekspertów i ekonomistów dalsze utrzymywanie programów socjalnych spowoduje katastrofę. Fot. KPRM (CC BY 3.0 PL)

Sytuacja gospodarcza i finansowa Polski jest, jaka jest. Polski Ład nie rozwiąże problemów, w dodatku stworzy nowe, które spowodują jeszcze większą drożyznę. Dlatego eksperci i ekonomiści mówią jasno – czas na likwidację 500 plus i 13. emerytury.

500 plus na pierwsze dziecko do likwidacji, koniec z 13. emeryturą?

Całkowite zlikwidowanie zbędnych wydatków napędzających inflację takich jak 13. emerytura oraz 500 plus na pierwsze dziecko postulują eksperci i ekonomiści. Ich zdaniem nie ma się co łudzić – drożyzna nie ustąpi, jeśli nie przestaniemy bezsensownego wpompowywania na rynek kolejnych miliardów złotych.

Ekonomiści postulują również wycofanie się z rozdmuchanych dodatków socjalnych, o którym mówi Polski Ład. Przy nich 500 plus to nic. Szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak stwierdził, że czas na realną walkę z inflacją, a nie dolewanie oliwy do ognia. Jego zdaniem czas na korektę polityki socjalnej w Polsce.

Drożyzna w 2022 r. da się Polakom we znaki i nie pomoże w niczym Polski Ład. Wręcz przeciwnie. Już niebawem inflacja może wynieść ponad 10 proc., co sprawi, że z programu nie zostaną żadne zyski, bo na drożyźnie realnie stracimy jedną pensję rocznie. Eksperci od podatków nazywają ustawę arcybublem i pułapką.

Polskiego podatnika nie stać na tak hojną i tak rozległą politykę socjalną. Nie ma cudów – podkreśla prezes ZPP.

„Programy socjalne, na które nas nie stać, należy wycofać”

W opinii prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kaźmierczaka wydajemy za dużo, a efektów nie ma. Przykładem może być program 500 plus, które poza generowaniem wydatków z budżetu nie daje krajowi żadnej korzyści. Liczba narodzin spada dramatycznie i nadal będzie spadać, w dodatku umiera rekordowa liczba ludzi.

Już się wycofano z 14. emerytury, należy się wycofać z 13. emerytury, należy się wycofać z 500 plus na pierwsze dziecko, a na drugie zostawić – twierdzi ekspert. Nie ma się co oszukiwać. Polski Ład i inflacja jednocześnie, kosmiczne podwyżki kosztów życia – to wszystko musi w końcu runąć.

W dodatku przedsiębiorcy już podnoszą ceny swoich usług. Ludzie wołają o podwyżki wynagrodzeń. Ta spirala nie ma końca.

Szef ZPP uważa, że – mimo wielu uwag do programu Rodzina 500 Plus – jest to rozwiązanie korzystne ale tylko od drugiego dziecka.. Jego zdaniem państwo nie ma żadnego obowiązku wysyłać kogoś na koszt podatnika na wakacje.

Źródło: BI

kaczyński poparcie pis ibris sondaż

Kaczyński otrzymał tragiczną wiadomość. Tak fatalnie nie było od wielu miesięcy

putin parkinson

Ujawniono, na co choruje Putin. Zażywa 10 różnych leków. „Jest coraz bardziej impulsywny i nieobliczalny”