w ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ

Premier ostrzega rodziców i emerytów. Chodzi o powrót Tuska. „To będzie jego pierwsza decyzja”

Czy lider opozycji po dojściu do władzy zabierze 500 plus i dodatkowe emerytury? Premier Morawiecki twierdzi, że będzie to jedna z pierwszych jego decyzji.

tusk zabierze 500 plus i 14. emeryturę

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do ostatnich wypowiedzi, jakie padają z ust osób spotykających się z Donaldem Tuskiem w terenie. Jego zdaniem po powrocie Tuska do władzy 500 plus i 14. emerytura zostaną odebrane Polakom. Ma to być jedna z pierwszych decyzji rządu dzisiejszej opozycji.

Tusk zabierze 500 plus? Morawiecki ostrzega rodaków

Pod koniec sierpnia nastąpi wypłata 14. emerytury. Dziś najmocniej krytykują ją politycy PO, którzy sami nic nie mogli z tą sprawą zrobić; jeśli Tusk wróciłby do władzy, to jego pierwszą decyzją byłoby odebranie 14. emerytury – powiedział premier rządu Zjednoczonej Prawicy Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem Tusk po powrocie do władzy natychmiast odbierze dodatki socjalne.

Morawiecki poruszył ten temat przy okazji kolejnego ze swoich tygodniowych podcastów poświęconych najbardziej palącym tematom. Jak przyznał, świadczenia socjalne uruchomione przez PiS są nieustannie krytykowane przez opozycję. To ma być zapowiedź tego, co stanie się z 500 plus czy 14. emeryturą po powrocie Tuska na fotel premiera.

„Widać tam jasną chęć odebrania 13 i 14 emerytury, ale też i 500 plus”

Jak wrócą do władzy, nie daj Boże, to pierwsza decyzja Donalda Tuska będzie taka, że 14. emeryturę odbierze – ocenił premier Morawiecki mimo braku oficjalnych zapowiedzi tego typu z ust szefa Platformy Obywatelskiej. Przypomniał przy okazji fakt podniesienia przez PO stawki VAT z 22 na 23 proc.

Jeśli uważnie wsłuchamy się w głosy działaczy PO, członków niższego szczebla i tych ważniejszych, jak na przykład główna specjalistka PO w sprawach ekonomicznych pani Izabela Leszczyna, widać tam jasną chęć odebrania 13., 14. emerytury i 500 plus – ostrzegł premier w trakcie podcastu.

Mateusz Morawiecki podziękował przy okazji starszemu pokoleniu, czyli dzisiejszych seniorów, którzy mają ogromne zasługi i poświęcili całe swoje życie ciężkiej pracy dla naszego kraju. Część z nich walczyła też z poprzednim ustrojem narażając swoje życie i etaty.

Mateusz Morawiecki premier wypadek górnicy Mysłowice-Wesoła

Morawiecki otrzymał wyjątkowo złą wiadomość. Tego się raczej po Polakach nie spodziewał

waloryzacja 2022 tabela emerytury renty inflacja

Rekordowa waloryzacja świadczeń! Seniorzy w końcu będą mieli powody do radości