w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

Oto pierwsze zdjęcie grobu Elżbiety II. Rodzina królewska pokazała, gdzie ją pochowano

To pierwsze zdjęcie miejsca spoczynku królowej Wielkiej Brytanii. Ujawniono je dopiero 24 września na profilu The Royal Family w mediach społecznościowych.

grób elżbiety II
Fot. The Royal Family

Na oficjalnym profilu rodziny królewskiej opublikowano dziś pierwsze zdjęcie pokazujące miejsce spoczynku królowej Elżbiety II. Przypomnijmy, że zmarłą 8 września królową pochowano w murach kaplicy św. Jerzego w Windsorze u boku męża i ojca.

Pierwsze oficjalne zdjęcie grobu królowej Elżbiety II ujawnione

Ciało Elżbiety II spoczęło w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI. Królowa leży w trumnie obok swojego męża – księcia Edynburga Filipa – oraz w pobliżu ojca, króla Jerzego VI. Szczegóły ostatniego nabożeństwa przy składaniu trumny do grobu nie zostały ujawnione. Było to wydarzenie, w którym uczestniczyła tylko rodzina.

Co wiemy o grobowcu Elżbiety II? Komora, w której znajduje się trumna, znajduje się aż 16 metrów pod ziemi. Jest przyozdobiona diamentowymi płytkami. Elżbieta II uczyniła z zamku Windsor swoją główną rezydencją po śmierci księcia Filipa. Bardzo tęskniła za mężem, z którym przeżyła wspólnie aż 73 lata.

Członkowie rodziny królewskiej po śmierci byli chowani w Windsorze przez przeszło 300 lat i ta tradycja jest kontynuowana.

morawiecki obostrzenia obowiązkowe szczepienia

Premier Morawiecki mocno się wkurzył. Padły ostre słowa. „Nie będziemy tolerowali takich sytuacji”

czy rosja zaatakuje polske grozby putina

Niepokojący plan Władimira Putina ujawniony. Wszystko wydarzy się już 30 września