w ,

Masz ją w lodówce? Lepiej wyrzuć do kosza! GIS ostrzega przed zatruciem groźną bakterią

Główny Inspektorat Sanitarny ujawnił, że w jednej z partii tzw. metki łososiowej znaleziono groźne dla zdrowia bakterie Listeria monocytogenes.

metka łososiowa gis ostrzeżenie

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed spożywaniem kiełbasy o nazwie „metka łososiowa”. GIS podał, że w jednej z partii produktu wykryto groźne dla zdrowia bakterie Listeria monocytogenes. Lepiej sprawdzić zawartość swojej lodówki.

Metka łososiowa. GIS ujawnia informację o skażeniu bakterią

Zjedzenie zanieczyszczonego produktu bakterią Listeria monocytogenes może przyczynić się do powstania choroby zwanej listeriozą. Główny Inspektorat Sanitarny prowadził akcję wraz z przedstawicielami Inspekcji Weterynaryjnej. W toku analiz udało się wykryć obecność bakterii Listeria monocytogenes w jednej partii metki łososiowej.

Skażonym produktem jest tzw. „Metka łososiowa Kiełbasa Surowa Metka” (opakowanie MAP, waga około 1,4 kg). Jeśli mamy taki produkt w lodówce, należy sprawdzić numer partii: 1F828092828. Data przydatności do spożycia wydrukowana na opakowaniu powinna wskazywać na 20 października tego roku.

peklimar metka łososiowa gis
Fot. GIS

Producentem metki łososiowej jest Zakład Mięsny Peklimar. Firma już powiadomiła odbiorców towaru o problemie i natychmiast rozpoczęła proces wycofywania produktu ze sklepów w celu ochrony klienta końcowego przed potencjalnym zatruciem.

Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

Źródło: TVP

„Proces się rozpoczął”. Putin uzgodnił z Łukaszenką kolejny krok. To się wydarzy w ciągu dwóch dni

stagflacja emerytura bez podatku nie do ręki bezgotówkowo poczta polska zus tylko na konto

Rząd uruchomi kolejne pieniądze na emerytów. Wprowadzi dodatek w wysokości 1800 zł