w

HAHAHA!HAHAHA!

Rosyjski myśliwiec otworzył ogień w kierunku brytyjskiej maszyny. Incydent nad Morzem Czarnym

29 września samolot szpiegowski RAF RC-135 Rivet Joint był śledzony przez dwa rosyjskie Su-27. Jeden z nich odpalili rakietę w pobliżu brytyjskiego samolotu.

samoloty z polski dla ukrainy
Fot. Polski MiG-29 nr 38 z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim / konflikty.pl

Minister Obrony Wielkiej Brytanii ujawnił, że 29 września doszło do niebezpiecznego incydentu nad Morzem Czarnym. Rosyjski samolot wojskowy miał otworzyć ogień w kierunku brytyjskiego samolotu szpiegowskiego. Odrzutowiec wypuścił rakietę, piloci tłumaczyli to rzekomą pomyłką.

Rosyjski myśliwiec wypuścił rakietę w pobliżu samolotu NATO

Rosyjski odrzutowiec – zdaniem ministra obrony – miał wypuścić rakietę w pobliżu nieuzbrojonego brytyjskiego samolotu szpiegowskiego patrolującego międzynarodową przestrzeń powietrzną nad Morzem Czarnym. Stało się to 29 września. Informację ujawnił minister obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace.

Wielka Brytania potępiła Rosję za inwazję na Ukrainę i uderzyła w Moskwę sankcjami, jednocześnie udzielając Kijowowi wsparcia wojskowego i cywilnego. Stosunki między krajami są obecnie na historycznie niskim poziomie. Wallace wyraził obawy rządu dotyczące incydentu rosyjskiemu ministrowi obrony Siergiejowi Shoigu.

Do incydentu miało dojść przypadkowo

Rosja odpowiedziała na wiadomość dopiero 10 października. Poinformowała, że przeprowadziła dochodzenie i obwiniła… samolot za usterkę techniczną. – Nie uważamy tego za celową eskalację ze strony Rosjan, nasze analizy zgadzają się, że była to awaria – powiedział Wallace w parlamencie.

Rosja przyznała, że incydent miał miejsce w międzynarodowej przestrzeni powietrznej, dodając, że patrole zostały wznowione. Od tamtego zdarzenia brytyjskim samolotom towarzyszy eskorta samolotów bojowych.

wydatki państwa emeryci renciści emerytury forum obywatelskiego rozwoju rachunek dla panstwa

Polskę czeka wielki głód? Ekspert sugeruje zapiąć pasy: „Czeka nas smutna jesień…”

sadol trzcianka mariusz lepak live

Trzcianka. Mężczyzna nagrał telefonem swój wypadek. Film wyciekł do internetu