w , ,

Finanse Polski załamują się! Dziura rośnie w ekspresowym tempie. „To niestety dopiero początek”

Deficyt polskiego sektora instytucji rządowych i samorządowych ma wzrosnąć trzykrotnie do ponad 141 mld złotych jeszcze w tym roku. Są to dane oficjalne podane przez Eurostat.

dziura budżetowa tarcza antykryzysowa tarcza 6.0 podatki 2021 opłaty nowe daniny spółki komandytowe bieda bezrobocie

Deficyt jeszcze w tym roku wzrośnie trzykrotnie w porównaniu do roku 2021. Eurostat pokazał oficjalne dane dotyczące kondycji Polskich finansów. Jest dramatycznie źle i potwierdzają to również ekonomiści. Twierdzą jednocześnie, że najgorsze dopiero przed nami.

Dług Polski rośnie jak na drożdżach. W przyszłym roku możemy mieć gigantyczne problemy

To niestety dopiero początek – wskazuje z niepokojem Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich. Rząd nieustannie chwali się, że budżet ma nadwyżkę. To oczywiście nie ma nic wspólnego z prawdą. Dług w tym roku wzrośnie w porównaniu do roku 2021 aż trzykrotnie.

Jak podał Eurostat, deficyt sektora instytucji rządowych na szczeblu centralnym w tym roku ma wynieść aż 135,086 mld zł wobec 49,006 mld zł rok temu. Mocno rośnie też koszt obsługi długu publicznego, a zagraniczni inwestorzy zaczynają wyprzedawać obligacje nie mając wiary w nasz kraj.

Złe prognozy dla naszych finansów potwierdzają też zagraniczne ośrodki. – Źle dzieje się na rynku polskich obligacji – czytamy na portalu ekonomicznym agencji prasowej Bloomberg. Zdaniem zagranicznych finansistów nasz kraj radzi sobie w zarządzaniu pieniędzmi najgorzej na świecie.

Ministerstwo Finansów potwierdza. Oczekuje pogorszenia wyników budżetu

Również główny ekonomista Ministerstwa Finansów potwierdza złe informacje. Jego zdaniem w kolejnych miesiącach 2022 roku nastąpi mocne pogorszenie wyników polskiego budżetu. Jednocześnie premier Mateusz Morawiecki nieustannie stara się uspokoić rodaków.

Będziemy z całą pewnością prowadzili w najbliższych latach bardzo odpowiedzialną politykę makroekonomiczną, ale także fiskalną, finansową, regulacyjną. (…) Zarządzanie polskim długiem, deficytem budżetowym będzie charakteryzowało się ogromną odpowiedzialnością – zapowiedział premier cytowany przez portal TVN24 Biznes i Świat.

Z kolei ekonomista Bogusław Grabowski nie ma dla Polaków dobrych wiadomości. – Rozdawnictwo i populizm – tymi słowami skomentował postępujące w kraju rozdawnictwo pieniędzy. Zdaniem Grabowskiego politycy opcji rządzącej „doprowadzają państwo i gospodarkę do takiego kryzysu, że ludzie mają ich po dziurki w nosie„.

Bogusław Grabowski: „Czeka nas armagedon i katastrofa”

Zdaniem ekonomisty Bogusława Grabowskiego, gościa Radia ZET, wkrótce czeka nas wszystkim finansowy armagedon. Twierdzi on, że czeka nas „Inflacja, spadające tempo wzrostu, wzrost długu publicznego i wyższe opodatkowanie ludności„.

Konstytucja mówi, że budżet jest planem finansowym państwa, a u nas jest jakimś totalnym ściemnianiem i nie jest żadnym planem finansowym – twierdzi ekonomista.

Nie bez powodu może być fakt, że rząd do przyszłorocznego budżetu wpisał fragment o spodziewanym znacznym pogorszeniu się sytuacji finansowej Polski. Jak czytamy w projekcie budżetu na 2023 rok, rząd uważa za realny scenariusz niewypłacalności naszego kraju.

Dramatyczne słowa Wojciecha Malajkata. Aktor jest zrozpaczony. „Brakuje nam po prostu…”

mandaty za zbieranie grzybów

Sezon na grzyby otwarty. Mandaty sypią się jak z rękawa. Ich wysokość to nawet 500 zł