w ,

Kim jest Dawid Ersetic, mąż Justyny Święty-Ersetic? Łączy ich nie tylko pasja do sportu

Justyna Święty-Ersetic to znakomita polska biegaczka. Jednak część osób mocno interesuje się, kim jest jej mąż i życiowy partner. Okazuje się, że mają ze sobą wiele wspólnego.

Kim jest mąż Justyny Święty-Ersetic
Fot. Instagram / @justyna.swiety.ersetic; @dawid.ersetic

Mąż Justyny Święty-Ersetic nie jest osobą mało znaną. On również pasjonuje się sportem. Można odważnie powiedzieć, że połączyła go ze znaną polską biegaczką wspólna pasja. Co wiemy o Dawidzie Erseticiu?

Mąż Justyny Święty-Ersetic to także sportowiec

Justyna Święty-Ersetic to złota medalistka Mistrzostw Europy w Berlinie 2018. W tamtym okresie zachwycała wszystkich pasjonujących się bieganiem i motywowała ich swoimi sukcesami. Nie dokonała tego jednak sama. Stanęła do rywalizacji wraz z koleżankami i wspólnie w sztafecie 4×400 metrów zostawiły konkurentki w tyle.

Kto regularnie odwiedza profil Justyny Ersetic na Instagramie, ten wie, że sport zajmuje jej całe życie. Dokumentuje tam swoją ciężką pracę nad swoją sylwetką i sprawnością. Święty-Ersetic ma 25 lat i pochodzi z Raciborza. Jej przygoda ze sportem zaczęła się już w 2009 roku. Wystąpiła wówczas na Mistrzostwach Świata juniorów młodszych.

Dawid Ersetic, jej mąż, również jest sportowcem i także pochodzi z tego samego miasta, co Justyna. Należy do Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz. Niestety niewiele poza aspektami sportowymi wiemy o partnerce słynnej biegaczki poza tym, że starał się zakwalifikować do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Niestety nie udało mu się to.

Dawid Ersetic. Wiek, wzrost, waga i życie prywatne

Urodzony w 1992 roku Dawid Ersetic poznał Justynę – swoją obecną partnerkę życiową – w czasach, gdy oboje uczęszczali do liceum ogólnokształcącego. Połączyła ich pasja do sportu i wygląda na to, że byli sobie od początku pisani. Razem wybrali się na studia do tej samej uczelni, którą była katowicka AWF.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Justyna Święty-Ersetic (@justyna.swiety.ersetic)

Para powiedziała sobie sakramentalne „TAK” jesienią 2017 roku. Wyjątkowe wesele, które sobie zorganizowali Justyna z Dawidem, mieszkańcy Bieńkowic pod Raciborzem pamiętają do teraz. Para nadal nie ma dzieci, ale to się może zmienić natychmiast po zakończeniu kariery sportowej. Póki co jednak ani Justyna, ani Dawid z racji młodego wieku nie planują żegnać się ze sportem.

Oboje mają profile w mediach społecznościowych. Dawid Ersetic Instagram utworzył w lutym 2019 roku i od tamtej pory jego fani mogą obserwować jego wysiłki. Obecnie obserwuje go tam niespełna 1,4 tys. osób.

dziewczyna wypadła z okna szczecin film

Szczecin. Wypadła z okna, zginęła na miejscu. Nowe fakty! Przy Wilczej płoną znicze

zwrot leroy merlin

Leroy Merlin. Zwrot towaru zakupionego przez internet i stacjonarnie. O czym trzeba pamiętać?