w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! OMGOMG WTFWTF

„Ludzie, opamiętajcie się!”. Filmik z proboszczem hitem sieci. Ostro skarcił swoich parafian

Mocne nagranie pojawiło się w sieci i szybko stało się hitem. Prałat jednej z parafii w Polsce wyraził swoje oburzenie. Miał pretensje do wiernych.

Eugeniusz Pepliński
Fot. YouTube / Kanał 10

Ks. prałat Eugeniusz Pepliński, proboszcz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła, stał się gwiazdą internetu. W trakcie jednej z niedzielnych nabożeństw nie wytrzymał i uderzył ostrymi słowami w swoich parafian. O co poszło?

Prałat Eugeniusz Pepliński ostro o wiernych. „Opamiętajcie się!”

W czasie niedzielnego nabożeństwa prałat nie wytrzymał i zaczął mówić, co mu ślina na język przyniosła. Wyraził swoje oburzenie postawą parafian i wezwał w ostrych słowach do opamiętanie, nim będzie za późno. Wygląda na to, że duchowny ma całkowitą rację, bo Polacy coraz rzadziej są uczestnikami życia kościoła.

W ubiegłą niedzielę w całej Polsce odbywało się liczenie wiernych uczestniczących w kościele w Mszy Świętej i przyjmujących Komunię Świętą. W naszej parafii łącznie brało udział w Mszach Świętych 1025 wiernych – co stanowi zaledwie 28% ogółu parafian, a Komunię św. przyjęły 483 osoby – co stanowi 24% uprawnionych do komunikowania. Jest to wynik nawet poniżej średniej krajowej – żalił się z ambony duchowny.

Oto obraz życia religijnego naszej parafii. Po prostu wstyd mi i brak jakichkolwiek słów, bo dane te zostały wysłane do Kurii Diecezjalnej w Pelplinie, a stamtąd do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Warszawie. Ludzie, opamiętajcie się! – zaapelował ks. prałat Eugeniusz Pepliński, proboszcz parafii pw. śś. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim.

Kościół Katolicki w kryzysie. Wiernych i księży ubywa

W Kościele Katolickim trwa prawdziwy kryzys. Są miasta, w których seminaria duchowne będą zamknięte, bo nie ma żadnych chętnych na bycie księdzem. W dodatku ubywa też wiernych, co ma po części związek z aferami na tle seksualnym, w których uczestniczyli niektórzy duchowni.

Kolejnym niepokojącym zjawiskiem jest fakt, że z lekcji religii w szkołach wypisują się masowo uczniowie. Trend ten z każdym miesiącem nasila się, o czym od jakiegoś czasu rozpisują się licznie polskie gazety. Kryzys wiary dotyka też wiernych, którzy do tej pory mocno uczestniczyli w życiu swoich parafii.

Kazanie prałata można w całości zobaczyć poniżej. Internauci podzielili się pod nagraniem swoimi spostrzeżeniami. – Najlepiej mieć pretensje do wiernych którzy odcinają się od patologii zamiast do samych pasterzy którzy za nią odpowiadają. Trochę autorefleksji by się przydało – napisał jeden z użytkowników YouTube.

otomoto auta używane 5 lat więzienia

Kupujesz używany samochód? Lepiej TEGO dopilnuj, bo narazisz się na 5 lat więzienia

stockinger polski ład emerytura

Tomasz Stockinger zaskoczony! Co Polski Ład zrobił z jego emeryturą? „Głodowa sytuacja”