w ,

Bigos Magdy Gessler. Danie będzie hitem świątecznego stołu, jeśli dodasz te składniki

Zaledwie kilka składników zmieni zwykły bigos w hit wigilijnej wieczerzy. Warto czasem skusić się na to szaleństwo i zabłysnąć przed całą rodziną kulinarną wiedzą.

bigos magdy gessler

Bigos to tradycyjne danie kuchni polskiej, które jest w szczególności popularne w okresie świątecznym. Bez tej potrawy ciężko wyobrazić sobie świętowanie. Przepis na bigos świąteczny Magdy Gessler to propozycja dla tych gospodyń domowych, które nie chcą być szablonowe i mają ochotę zabłysnąć przed rodziną.

Bigos Magdy Gessler. Zamień zwykłą kapustę w hit świątecznego stołu

Bigos to jedno z najbardziej znanych i lubianych dań kuchni polskiej. Przygotowywany jest z mięsa i kapusty, a jego przyrządzenie wymaga czasu i cierpliwości. Smak tej potrawy jest proporcjonalny do włożonego w nią serca i cierpliwości. Danie cieszy się tak dużą popularnością szczególnie w okresie świątecznym, kiedy rodziny spotykają się przy wspólnym stole i chcą celebrować ten szczególny czas.

Przepis na bigos świąteczny Magdy Gessler to propozycja przede wszystkim dla tych, którzy chcą przygotować to danie w wyjątkowy sposób lub po prostu inaczej, niż zwykle. Magda Gessler to znana polska restauratorka i prezenterka, która od lat udziela się w mediach i dzieli się swoimi sprawdzonymi przepisami. Jej przepis na bigos świąteczny to gwarancja, że rodzina będzie nam klaskać.

Przygotowanie bigosu, który restauratorka nazywa szlacheckim, rozpoczynamy od przygotowania składników. Potrzebujemy przede wszystkim mięsa i to kilku różnych rodzajów. Niezbędna będzie dobrej jakości (nie z marketu) karkówka, boczek oraz wysokogatunkowa kiełbasa. Gessler stawia jednak na dziczyznę.

Sekret Magdy Gessler. Bigos zyska dzięki dziczyźnie i grzybom z lasu

Bigos według przepisu Magdy Gessler przede wszystkim jest nasycony wieloma smakami. Jest mocno kwaśny i bardzo aromatyczny. Znajdziemy w nim  śliwki wędzone, grzybów leśne i dziczyznę. Takie mięso całkowicie zmienia smak bigosu. Dzikie zwierzęta mają w sobie więcej tłuszczu.

Nie możemy też zapominać, że nie tylko składniki się liczą. Ważne jest, aby użyć dobrego garnka, które ma grube dno. Magda Gessler poleca też podlanie całej potrawy koniakiem lub brandy, co nadaje daniu wyjątkowego aromatu i smaku. Nie jest to jednak wymagane. Jeśli chodzi o wspomniane wyżej śliwki wędzone, najlepiej, gdy będą to te nowosądeckie.

Bigos świąteczny Magdy Gessler jest doskonałym daniem na rodzinne spotkania w okresie świąt. Można go podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno, z różnymi dodatkami, takimi jak kasza lub ziemniaki.

To danie jest bardzo sycące i pożywne, a jego przygotowanie z pewnością sprawi wiele radości i satysfakcji. Jednak o tym, czy nam wyszedł, będą świadczyły przede wszystkim miny członków naszych rodzin.

przebarwienia pozapalne leczenie

Przebarwienia pozapalne. Przyczyny, objawy i leczenie. Jak sobie poradzić z tym problemem?

klotnia z rodzina jak uniknac

Jak nie pokłócić się z rodziną w święta? Ekspertka ujawnia sposób na uniknięcie sporów