w

Fatalne wieści z Białorusi. Te zdjęcia mówią wszystko. Ekspert: „Nie wygląda to dobrze…”

Na Białorusi od pewnego czasu widać bardzo duży ruch sprzętu wojskowego. Zdaniem ekspertów Rosja może wspólnie z Łukaszenką uderzyć ponownie na Kijów.

Na Białorusi od pewnego czasu widać bardzo intensywne transporty sprzętu wojskowego. Prosto z Rosji na wagonach kolejowych trafiają tam w dużej ilości ciężarówki i wozy opancerzone. Na wszystkich widać namalowane charakterystyczne „Z”

Rosja rozpocznie kolejny atak na Ukrainę? Tym razem wspólnie z Białorusią

Zdaniem ekspertów może to być zapowiedź kolejnego dużego ataku w celu zajęcia Kijowa, ewentualnie próba odcięcia Ukrainy od zaopatrzenia z Zachodu. Pojawiły się w sieci również zdjęcia przedstawiające wagony po brzegi wypełnione bombami. Nie ma jednak pewności, kiedy zostały wykonane i gdzie.

Zdarzenia te zbiegły się z ogłoszeniem kolejnej wielkiej fali pomocy Ukrainie. USA wspólnie z Niemcami i Francją porozumiały się w sprawie kolejnych dużych dostaw. Eksperci twierdzą, że coś musiało te kraje mocno zaniepokoić, skoro Niemcy nagle zmieniły zdanie i są skłonne włączyć się w tę operację bez większej dyskusji.

Główny dowódca sił ukraińskich Załużny jednoznacznie określił, że rosyjska mobilizacja zadziałała. Jego zdaniem niemal na pewno spróbują ponownego ataku na Kijów. – Mogę ich pokonać, ale potrzebuję sprzętu – wyznał w rozmowie z gazetą „The Economist„.

NATO intensywnie obserwuje ruchy wojsk na Białorusi. Kolejne samoloty zwiadowcze nad Polską

Jeśli w styczniu zobaczymy coraz większy ruch w dostawach z zachodu dla Ukrainy, to oznacza wejście Białorusi w lutym lub w marcu do wojny, albo też kolejną falę mobilizacji w Rosji.

Na Białoruś wciąż przybywają kolejne pociągi z rosyjskim sprzętem. W tym czasie Łukaszenka jeździ po kraju i pojawia się w różnych obiektach wojskowych. Na Białorusi trwa też formowanie Regionalnego Zgrupowania Wojsk, w którego skład wchodzą białoruskie i rosyjskie siły zbrojne.

NATO może też podjąć wówczas decyzję o końcu tej zabawy i będzie silniejsza reakcja. Intensywne dostawy sprzętu na Ukrainę zapowiedziane 5 stycznia mogą też oznaczać, że jest problem z ciężkim sprzętem po stronie ukraińskiej.

To, co dzieje się na Białorusi, jest intensywnie obserwowane przez samoloty NATO. 6 stycznia sojusznicza maszyna Boeing E-8C pojawiła się nad Polską i dokładnie monitoruje ruchy wojsk u Łukaszenki.

książę harry książka

Książę Harry ujawnił, co Elżbieta II usłyszała od niego na łożu śmierci. Zasmucające zdanie

płońsk potrącenie na pasach nagranie

Tragiczny wypadek w Płońsku. Policja ujawnia drastyczne nagranie i przestrzega