w

Katastrofa śmigłowca pod Kijowem! Zginęło całe kierownictwo jednego z ministerstw

W wyniku katastrofy lotniczej pod Kijowem zginęło kierownictwo ukraińskiego MSW: minister, pierwszy wiceminister i sekretarz stanu.

msw ukrainy katastrofa pod kijowem
Fot. Twitter

Władze Ukrainy poinformowały, że w pobliżu przedszkola w Browarach (obwód kijowski) rozbił się śmigłowiec. Szef obwodu przekazał, że w budynku były dzieci. Podano też, że w katastrofie maszyny zginęło pięć osób.

Katastrofa pod Kijowem. Rozbił się śmigłowiec. Na pokładzie był minister MSW Ukrainy

Jak podała agencja Interfax, w katastrofie śmigłowca pod Kijowem, do której doszło rano 18 stycznia, zginęło całe kierownictwo, w tym minister MSW Ukrainy. Niedługo po katastrofie w sieci pojawiły się pierwsze nagrania wykonane kilka minut po zdarzeniu.

W zdarzeniu zginęło w sumie 18 osób, w tym 3 dzieci. 22 osoby hospitalizowano, w tym kolejne 10 dzieci. Potwierdzono, że zginął szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski, jego zastępca i sekretarz stanu, czyli całe kierownictwo ministerstwa.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy pilnie wszczęła śledztwo w sprawie katastrofy w Browarach. Istnieje prawdopodobieństwo, że zdarzenie jest efektem „celowego działania mającego na celu zniszczenie maszyny„. Jest też rozważana awaria maszyny.

Ze wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o katastrofie śmigłowca w Browarach po Kijowem, w wyniku której zginęło kilkanaście Osób, w tym przedstawiciele kierownictwa resortu spraw wewnętrznych Ukrainy. Moje myśli są dziś z Rodzinami i bliskimi Ofiar – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Kim był Denys Monastyrski?

Szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski urodził się 12 czerwca 1980 w Chmielnickim. To ukraiński polityk, prawnik i nauczyciel akademicki, deputowany, a w latach 2021–2023 minister spraw wewnętrznych.

W 2002 ukończył studia prawnicze w Chmielnickim Uniwersytecie Zarządzania i Prawa, kształcił się też w instytucie państwa i prawa NANU. W 2009 uzyskał doktorat. Był nauczycielem akademickim na macierzystej uczelni.

W wyborach parlamentarnych w 2019 uzyskał mandat posła do Rady Najwyższej IX kadencji. Stanowisko szefa MSW objął w lipcu 2021.

lech wałęsa facebook bolek nobel dzieci

Wałęsa ujawnił pomysł na obalenie rządu. „Proste rozwiązanie”. Co na to Polacy?

bankructwo polski 2023

Pętla się zaciska. Inflacja mocno przyspiesza, a gospodarka zmierza ku wielkiej katastrofie