w ,

Nie żyje legendarny polski dziennikarz. Zmarł w wieku 74 lat po długiej i ciężkiej chorobie

Dziennikarz nie zadzwoni już do nikogo w „bardzo nietypowej sprawie”. Po długiej chorobie odszedł współzałożyciel Radia ZET Janusz Weiss.

W wieku 74 lat odszedł Janusz Weiss, jeden z najbardziej popularnych i lubianych polskich dziennikarzy i prawdziwa legenda tego zawodu. Przyczyną śmierci była długa i ciężka choroba. O zgonie dziennikarza poinformował media jego syn.

Janusz Weiss nie żyje. Miał 74 lata

Był współzałożycielem polskiej rozgłośni radiowej Radio ZET. Większość z nas pamięta go z cyklu audycji pt. „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie„. W telewizji prowadził również w latach 90. niezwykle popularny teleturniej „Miliard w rozumie„.

Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss – czytamy w oświadczeniu syna zmarłego dziennikarza.

To był człowiek-legenda polskiego dziennikarstwa

Weiss przyszedł na świat w połowie 1948 roku w Warszawie. Ukończył liceum im. Gottwalda i już w latach 60-tych ubiegłego wieku rozpoczął swoją karierę zawodową najpierw występując w kabaretach. Następnie w latach 70. został twarzą Telewizji Polskiej.

W latach 90. założył Radio ZET, dzięki któremu popularność zdobyli również dziennikarze tacy jak Wojciech Jagielski i Szymon Majewski.

Weiss przez lata tworzył zabawną audycję pt. „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie„. Prowadził też „Miliard w rozumie” – jeden z najbardziej lubianych przez Polaków teleturniejów.

PILNE. Ogłoszono alert pierwszego stopnia dla terenie całej Polski. Jaki jest powód?

kulka z folii aluminiowej do zmywarki

Kulka z folii aluminiowej. Włóż ją do zmywarki, a zadzieje się magia! Niesamowity efekt