w ,

PiS wygra kolejne wybory? „Kaczyński jako jeden z niewielu polityków myśli strategicznie”

Jak twierdzi dziennikarka „Newsweek Polska” Renata Grochal, Jarosław Kaczyński myśli strategicznie, a opozycja kłóci się sama ze sobą. To może sprawić, że PiS znów wygra wybory.

pis kaczyński nie odda władzy nowy ład trzecia kadencja ibris dla onet
Fot. YouTube / DTV JF

Opozycja po 8 latach rządów Prawa i Sprawiedliwości kłóci się sama ze sobą, a – jak przyznał ostatnio były premier Leszek Miller – program nie jest potrzebny, bo liczy się tylko odsunięcie Kaczyńskiego od władzy. To prosta droga do kolejnej wyborczej porażki.

Kaczyński to strateg, a opozycja kłóci się sama ze sobą

Wysoka inflacja, niekorzystna reforma pod nazwą Polski Ład, epidemia koronawirusa… to wszystko zjawiska, które nie spowodowały, że obecny rząd stracił wiele w sondażach. Wręcz przeciwnie. Opozycja liczyła na to, że rzeczywistość sprawi, że PiS zacznie tracić, dlatego jej posłowie nie robią nic na rok przed wyborami. To może się wkrótce zemścić.

W ostatniej rozmowie w Onecie (podcast) redaktorka „Newsweek Polska” Renata Grochal jednoznacznie stwierdziła, że PiS idzie po kolejną wygraną karmiąc się słabością opozycji. Jej zdaniem PiS wyszedł cało ze wszystkich porażek ostatnich lat umocniony, a opozycja gryzie się sama ze sobą i nie ma na siebie pomysłu.

Kaczyński jest jednym z niewielu polityków, którzy myślą strategicznie, nie z dnia na dzień. Nastroje w PIS się poprawiły, bo oni widzą, że nie ma dramatu jak opozycja mówiła, i sondaże są stabilne, a opozycja jest pokłócona. Jest realne, że PIS będzie dalej rządził – przyznała dziennikarka, której raczej z PiS nie po drodze. Była ona gościem Andrzeja Stankiewicza z Onet.pl.

Zdaniem Grochal prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński rzeczywiście myśli strategicznie. Z kolei opozycja nie ma na siebie pomysłu i nie ma nawet realnego programu, który mógłby być realną alternatywą

Opozycja sobie nie radzi. „Kaczyński nie czuje jej oddechu na plecach”

Opozycja jest pokłócona, więc Kaczyński nie czuje jej oddechu na plecach, nie jest tak, żeby się musiał obawiać, że opozycja stanowi jakoś wspólny front – powiedziała dziennikarka.

Przyznała jednocześnie, że wiele przewidywań polityków opozycji się nie sprawdziło. Ne ma zapowiadanego dramatu jeśli chodzi o brak węgla, ludzie w sklepach mają pełne kosze i pogodzili się z cenami. Sondaże PiS też są stabilne.

Zdaniem redaktorki „Newsweek Polska” cała opozycja na 9 miesięcy przed wyborami nie potrafi nawet wyjaśnić, jakie ma plany, nie potrafi się dogadać w elementarnych kwestiach. Było dość czasu, aby się skonsolidować i wypracować realny program, który można przedstawić Polakom jako alternatywę.

Będziemy mieli powtórkę z sytuacji z 2015 roku. Wtedy lewica nie weszła do parlamentu i PiS, przy relatywnie niskim wyniku, bo to było 37,5 procent głosów, dostali taką premię mandatową z d’Hondta, że uzyskali samodzielne rządy. Ja uważam, że to jest bardzo realny scenariusz i może być tak, że Kaczyński będzie rządził trzecią kadencję – przyznała dziennikarka.

Źródło: wpolityce.pl, Twitter

czy myć mięso przed gotowaniem

Groźny dla zdrowia błąd popełniany masowo w kuchni. Skutki mogą był opłakane

dłużnicy raport bik za darmo krajowy rejestr dłużników komornik licytacja postępowanie umorzenie wierzytelności licytacje komornicze ile komornik może zabrać z pensji

Dłużnicy załamani. Zmiany sprawią, że już nikt nie ucieknie przed komornikiem