w ,

Chory na raka ks. Isakowicz-Zaleski przewieziony do szpitala. „Kiepsko się czuję”

Polski duchowny na początku 2023 roku poinformował media, że zachorował na nowotwór. Kilka dni temu przewieziono go do szpitala.

isakowicz zaleski rak

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w lutym br. podał publicznie informację, że dopadła go choroba nowotworowa. Kapłan nie czuje się zbyt dobrze, dlatego kilka dni temu trafił do szpitala. Jaki jest obecnie jego stan zdrowia?

Ks. Isakowicz-Zaleski. Rak dopadł duchownego

Duchowny zachorował na raka prostaty i jest po hormonoterapii. Jak dowiadujemy się na portalu Medonet, tego typu leczenie dotyka między innymi osoby z przerzutami. Jednak w jego przypadku tego nie stwierdzono. Odpowiednie leczenie udało się wdrożyć ze względu na to, że chorobę wykryto stosunkowo wcześnie.

„Uważam, że warto walczyć, by nie stać się zniedołężniałym. Dopóki jest szansa na leczenie, to trzeba się leczyć.” (misyjne.pl).

Obecnie Isakowicz-Zaleski leży w szpitalu i jest poddawany radioterapii. Jak wynika z jego rozmowy z dziennikarzami „Super Expressu„, jego samopoczucie z powodu terapii jest gorsze niż kiedykolwiek i czuje się kiepsko. Mimo wszystko nie brakuje mu pozytywnego nastawienia i radosnych myśli.

„Wierzę, że wszystko będzie dobrze”

Wierzę, że wszystko będzie dobrze i że wyzdrowieję. Mam nadzieję, że wygram z rakiem – powiedział ksiądz „Super Expressowi„. Jak wyznał z kolei w wywiadzie dla katolickiego portalu Misyjne.pl, wiara w leczenie i jego skuteczność jest niezwykle ważna, a ostatnie, co można zrobić w takiej sytuacji, to poddać się.

Isakowicz-Zaleski to krakowski duchowny obrządku łacińskiego i ormiańskiego. Był aktywnym działaczem opozycyjnym w czasach PRL, jest też publicystą.

Duchowny jest świadomy, że w przypadku braku efektów radioterapii konieczne będzie wdrożenie chemioterapii. Ze względu na stenty w aorcie Isakowicz-Zaleski nie może zostać poddany operacji. Kiedyś sam patrzył na chorych, dziś sam do nich należy i z tego powoduje zadaje sobie fundamentalne pytania o sens życia i o to, co po nim nadejdzie.

odgrzybianie klimatyzacji samochodowej spray ozon ultradźwiękami

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej – co warto wiedzieć na ten temat?

600 plus 500 plus waloryzacja świadczenia rodzinnego rodzice domagają się podwyżki minister komentuje

Od 2024 w Polsce będzie Europejska Płaca Minimalna. Polacy mocno się wzbogacą