w ,

Nie żyje znany komik i kabareciarz. Cierpiał na niewydolność serca i artretyzm

W wieku 85 lat odeszła legenda kabaretu i słynny komik Bill Saluga. Przyczyną śmierci były problemy kardiologiczne i inne choroby.

Fot. freepik

Informację o śmierci legendarnego komika i kabareciarza podano z dużym opóźnieniem, ponieważ zmarł on 28 marca br. Znany z wielu seriali komediowych artysta odszedł w wieku 85 lat. Jednym z powodów śmierci miała być niewydolność serca.

Bill Saluga nie żyje. Komik, aktor i kabareciarz miał 85 lat

28 marca 2023 roku w Los Angeles z powodów zdrowotnych zmarł znany komik i aktor występujący w wielu komediowych produkcjach – Bill Saluga. Miał 85 lat. Wiadomość o jego zgonie podano z dużym opóźnieniem.

Na świat przyszedł w 1937 roku w stanie Ohio (w mieście Youngstown). Saluga stworzył komediową trupę o nazwie Ace Trucking Company. Ogromną popularność zdobył jednak wcielając się w rolę Raymonda Johnsona Juniora, którego symbolem było cygaro. Szczyt jego kariery przypadł na lata 70. ubiegłego wieku.

Pojawił się w takich produkach jak „Kroniki Seinfelda„, „Simpsonowie” oraz „Pan Złota Rączka” jak i „Garfield i przyjaciele„. W sumie odgrywał role w ponad 30 różnych filmach i serialach. Ostatnią produkcją, w jakiej się pojawił, był serial pt. „Pohamuj entuzjazm” z 2005 roku.

bogusław sonik biuro poselskie

Znany poseł Platformy Obywatelskiej ma dość. Odchodzi z partii. „Drogi się rozeszły”

żurek makłowicza

Robert Makłowicz ujawnił sekret idealnego żurku. „Bez tego jest zwykła nędza”