w

WTFWTF

Znany poseł Platformy Obywatelskiej ma dość. Odchodzi z partii. „Drogi się rozeszły”

– Dzisiaj odchodzę z Platformy. Rozstania po 22 latach są trudne. Nasze drogi się już ostatecznie rozeszły – ujawnił jeden z posłów PO podczas wywiadu w RMF FM.

bogusław sonik biuro poselskie
Fot. platforma.org

Dzisiaj odchodzę z Platformy – oznajmił podczas rozmowy w stacji radiowej RMF FM poseł PO Bogusław Sonik.Stwierdził on, że Platforma Obywatelska zajmuje się na 5 miesięcy przed wyborami ciepłą wodą w kranie. Narzekał też, że obecny lider ogranicza debatę.

Bogusław Sonik opuszcza PO. „Nasze drogi się rozeszły”

Mnie nie wystarcza bycie tylko korporacją zarządzającą tzw. ciepłą wodą z kranu, a w tym kierunku to idzie – przyznał ze smutkiem poseł PO podczas wizyty w RMF FM w programie Roberta Mazurka. Ujawnił też, że powodem odejścia jest między innymi decyzja Donalda Tuska o tym, że na listach wyborczych jesienią znajdą się osoby popierające aborcję.

Polityk odchodzi z ugrupowania po 22 latach. Jak przyznał, jego drogi z Platformą rozchodziły się od dawna, ale ostatnie słowa lidera partii spowodowały ostateczne podjęcie decyzji. Kolejnym powodem takiej decyzji ma być fakt, że – jak twierdzi poseł – Platforma skręciła w lewo tak mocno, że było wyjścia.

Bogusław Sonik skrytykował Donalda Tuska za naruszanie wolności światopoglądowej swoich członków i brak debaty. – Platforma przyciąga ludzi, którzy chcą mieć święty spokój, zadowolonych z tego, co było i tych, którzy chcą mieć gwarancję, że będzie taka samo, jak było – stwierdził na antenie RMF FM Sonik.

Polsce potrzebna jest formacja centroprawicowa?

Zdaniem polityka obecnie w Polsce istnieje silna potrzeba powstania dużej i szerokiej partii o poglądach centroprawicowych. Nie wie jednak, czy jak taka powstanie, to wystartuje z jej list. Nadzieję upatruje jednak w ruchu Hołowni oraz jego koalicji z PSL. – Propozycja startu w wyborach z ich list byłaby godna rozważenia i przyjęcia – przyznał.

W partiach karierę robią ludzie posłuszni, którzy najdłużej wiszą u klamki przewodniczącego. Ja od czasów opozycyjnych uważam, że należy mówić własnym głosem – stwierdził stanowczo Bogusław Sonik tłumacząc swoją decyzję o opuszczeniu struktur PO.

Twoje najlepsze źródło codziennych informacji. Poznaj aplikację Beloud

Nie żyje znany komik i kabareciarz. Cierpiał na niewydolność serca i artretyzm