w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF

Bambik. Co to znaczy i dlaczego Donald Tusk nazwał tak premiera Morawieckiego?

Donald Tusk w dość nietypowy sposób określił premiera Mateusza Morawieckiego. Użył słowa, które wywodzi się z popularnej gry typu battle royale.

fortnite bambik co to znaczy
© burbonik.pl

Wszyscy w Polsce zaczęli szukać informacji na temat tego, co to znaczy „bambik”. To nietypowe słowo właśnie stało się politycznym hitem po tym, jak lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nazwał w ten sposób premiera Mateusza Morawieckiego. O co chodzi?

Bambik. Co to znaczy i czemu Tusk nazwał tak Morawieckiego?

Słowo „bambik” weszło z hukiem do politycznej rzeczywistości i stanie się zapewne na chwilę hitem trwającej kampanii wyborczej. Właśnie takiego określenia użył Donald Tusk wobec premiera Mateusza Morawieckiego. Wyjaśniamy, o co chodzi.

Premier Mateusz Morawiecki postanowił uroczyście otworzyć most na Dunajcu w Tylmanowej, który jest otwarty od pół roku. I żeby otworzyć ten otwarty most, wpadł na pomysł, aby go zamknąć. Chyba więcej nie trzeba tutaj tłumaczyć. Mateusz – ale z ciebie bambik! – powiedział Tusk podczas spotkania z wyborcami w Słupsku.

Czemu Tusk użył takiego słowa i co ono oznacza? Otóż wywodzi się ono z popularnej darmowej i popularnej gry o nazwie „Fortnite„. To w niej określenie „bambik” odnosi się do nowych graczy, którzy używają podstawowego skina i grają po prostu słabo.

Doświadczeni gracze nazywają w ten sposób osoby stawiające pierwsze kroki w „Fortnite„. Termin ten – podobnie jak wiele innych – został zaadaptowany przez młodzież w życiu codziennym i jest używany do opisania osób niezdarnych, dziwnych lub niezbyt doświadczonych.

Co oznacza Bambik? Fortnite i oko puszczone do młodych wyborców

Używając tego słowa były premier i lider Platformy Obywatelskiej puścił de facto oko do najmłodszych wyborców. Zapewne premier Morawiecki nie znał tego stwierdzenia i musiał – podobnie jak spore grono Polaków – zajrzeć do wyszukiwarki, by poznać jego definicję.

Słowo pochodzi rzeczywiście z gry, która zdobyła serca młodych osób. „Fortnite” powstało w 2017 roku i szybko zdobyło popularność. Gra po pierwsze jest darmowa, a po drugie ma ciekawą koncepcję rozgrywki dla wielu osób jednocześnie. Celem gry jest przetrwanie.

Gracze w „Fortnite” mogą z czasem zdobywać nie tylko uzbrojenie, ale też nowe stroje dla swoich postaci. Te podstawowe u początkujących graczy z góry należą do grupy zwanej właśnie „bambikami„. To łatwi do pokonania przeciwnicy, którzy nie wiedzą jeszcze, jak grać.

Bywa jednak, że takim mianem określa się graczy, których nie stać na płatne dodatki w grze. ulepszenia w grze. Bez wątpienia w niektórych przypadkach określenie może być nie tyle prześmiewcze, co nawet obraźliwe i stygmatyzujące w zależności od kontekstu.

kacper tekieli instagram

Justyna Kowalczyk żegna męża na Facebooku. Napisała tylko dwa smutne słowa

cud w parczewie objawienie

Cud w Parczewie. Twarz Matki Boskiej na drzewie? Ludzie klęczą, modlą się i śpiewają