w , ,

Wiceminister ujawnia prawdę o Polskim Ładzie. „Nie ma na to naszej zgody”

Wiceminister rozwoju Anna Kornecka sprzeciwia się zapisom podatkowym PoWiceminister rozwoju Anna Kornecka sprzeciwia się zapisom podatkowym Polskiego Ładu. Jej zdaniem premier Morawiecki nie mówi Polakom prawdy.lskiego Ładu. Oskarża też premiera Morawieckiego o to, że nie mówi Polakom prawdy.

polski ład kornecka wiceminister rozwoju gowin podatki składka zdrotowna podatek liniowy
Fot. TVN24 / screen

Politycy Porozumienia Jarosława Gowina, w tym pracownicy resortu rozwoju, sprzeciwiają się Polskiemu Ładowi jeśli chodzi o zapisy podatkowe. Wiceminister rządu Zjednoczonej Prawicy otwarcie mówi, że premier nie mówi prawdy Polakom.

Wiceminister rozwoju o słowach premiera: „Teza, że 90 proc. Polaków zyska, jest nieprawdziwa”

Sprzeciwiamy się gwałtownej podwyżce podatków – powiedziała Anna Kornecka, wiceminister rozwoju. Niestety Polski Ład promowany przez premiera Morawieckiego to głównie podwyżki podatków. Niektórzy mają zapłacić nawet 2 razy tyle, co teraz. Na to nie godzi się Jarosław Gowin. Politycy Gowina nie wykluczają też, że opuszczą koalicję, jeśli nie dojdzie do rozmów.

Projekt ustawy podatkowej przygotowany w Ministerstwie Finansów jest już w konsultacjach publicznych, ale i tak wiadomo, że to prowizorka i konieczność. Rząd pozostaje bowiem głuchy na postulaty przedsiębiorców oraz koalicjanta.

Porozumienie jasno stawia granice. Sprzeciwiamy się tak gwałtownej podwyżce podatków. (…) Nie ma na to naszej zgody – powiedziała stanowczo podczas rozmowy w stacji TVN24 Anna Kornecka, wiceminister rozwoju. – Najważniejsze jest, żeby nie podwyższać podatków w najtrudniejszym gospodarczo momencie.

Jej zdaniem słowa premiera Mateusza Morawieckiego, które wygłasza podczas spotkań z Polakami, to całkowita nieprawda. Chodzi o tezę, że 90 proc. Polaków zyska na Polskim Ładzie.

Kłótnia o podatki to koniec koalicji? „Podejmowane są decyzje mogące potencjalnie szkodzić dużej ilości Polaków”

Spory o podatki w koalicji powodują kolejne tarcia, a emocje sięgają zenitu. Czy to oznacza, że rząd chyli się ku upadkowi? – Jeśli tego będzie wymagała sytuacja, to prawdopodobnie to będzie nasz koniec w Zjednoczonej Prawicy – potwierdziła Kornecka. Porozumienie Gowina stoi twardo w obronie interesów przedsiębiorców, którzy po tak drastycznych podwyżkach podatków i tak swoje koszty przerzucą na zwykłych obywateli.

Jarosław Gowin od początku mówi, że PiS w ramach „Polskiego Ładu” wprowadza przede wszystkim gigantyczne podwyżki podatków i danin. To spowoduje wprost problemy mikro, małych i średnich firm, które każdego dnia świadczą usługi Polakom. Oznacza to, że w przyszłym roku zmiany te spowodują kolejną falę drożyzny.

Wicepremier Gowin opowiada się za patriotyzmem gospodarczym i chce, by wspierano nasze firmy, a nie zagraniczne korporacje. Dlatego zmian podatkowych nie może zaakceptować.

sinovax szczepionki skuteczność jak długo działa szczepionka pfizer moderna johnson

Ta szczepionka nie chroni przed deltą! Po 6 miesiącach przeciwciała znikają

anna powierza instagram mąż córka klan waga dzieci aktorka

Aktorka z „Klanu” zrobiła to pierwszy raz. Teraz ujawnia: „Jestem zachwycona”