w , ,

Nowe relacje międzyludzkie w sieciach społecznościowych i Sugar Daddy

Aktualnie w internecie można nawiązywać relacje na wiele sposobów. W zasadzie nie ma co do tego żadnych ograniczeń. W ostatnim czasie coraz głośniej jest też o tzw. Sugar Daddy.

sugar daddy portal co to
Fot. materiały partnera

Randki organizowane za pośrednictwem internetu to już od wielu lat norma. Coraz więcej osób umawia się właśnie w ten sposób. Szukanie miłości w sieci nie jest również domeną osób młodych, bo z tej metody korzystają ludzie w każdym wieku.

„Poznaliśmy się przez internet”. Szukanie miłości w sieci to już codzienność

Choć zakochać można się dosłownie wszędzie, a miłość spada na nas często jak grom z jasnego nieba, to i tak najczęściej drugiej połówki szukamy za pośrednictwem internetu i stworzonych do tego dedykowanych portali. Coraz rzadziej dochodzi do przypadkowych randek w szkole, w pracy czy podczas spacerów z psem.

Szukanie miłości w internecie jest już zjawiskiem powszechnym i nie budzi kontrowersji. „Poznaliśmy się przez internet” – tak najczęściej odpowiadają nasi znajomi. Rzeczywiście początkowo umawianie się przez internet nie było mile widziane z powodu różnych zagrożeń i nieuczciwości, to obecnie tego typu zjawiska występują marginalnie.

W świecie wirtualnym istnieje bardzo wiele metod na znalezienie miłości, ale też spotykamy bardzo różne typy relacji. Europejczycy spotykają się umawiając się wcześniej na portalu randkowym lub korzystając ze specjalnych aplikacji (np. Tinder). Z kolei Japończycy wymyślili symulator randek i w zupełności im to wystarcza.

Istnieje też wiele wirtualnych relacji, w których nigdy nie dochodzi do spotkania w świecie realnym. Powody tego zjawiska mogą być bardzo różne. Wiele z tych „związków” to zwykłe przyjaźnie, w których żadna ze stron nie oczekuje niczego innego niż szczerej rozmowy czy ciepłego i kojącego głosu przez telefon.

Przyjaźń, miłość, towarzystwo, a może coś więcej?

W wirtualnym świecie każda osoba szukająca miłości znajdzie coś dla ciebie. Są miejsca dla seniorów doświadczonych życiem, wdów i wdowców, a także dla osób otyłych, które do tej pory nie lubiły się pokazywać.

Dzięki internetowi nabrały dystansu do własnego ciała i korzystają ze aplikacji dedykowanych tym, których problemem są nadmiarowe kilogramy. W tej materii nie ma już żadnego tabu – w końcu wszyscy chcą kochać…

Podobnie jest też z relacją, o której w ostatnim czasie zrobiło się głośniej. Chodzi o tzw. Sugar Daddy. Co to jest i o co w tym chodzi? To bardzo proste. Sugar Daddy to po prostu mężczyzna (zwykle starszy) z ugruntowaną pozycją społeczną i finansową wchodzący w romanse z kobietami często młodszymi od siebie.

Tacy mężczyźni szukają relacji z kobietami w zamian za podniesienie poziomu życia. Jest to sytuacja typu win-win, bo obie strony związku są w tym przypadku zaspokojone. Nie chodzi jednak tylko o pieniądze i rzeczy materialne, ale też wsparcie lub nawet bycie mentorem.

Sieci społecznościowe dla sugar daddys już od dawna istnieją. To tam można bez trudu znaleźć pasującą do naszych wymagań osobę, która będzie pełnić rolę wiernego, dojrzałego towarzysza podróży przez życie. W świecie randek SB / SD nie ma żadnych ograniczeń.

Sugar Daddy i Sugar Dating. Co to znaczy? Wyjaśniamy

Sugar Daddy to mężczyzna mogący sporo kobiecie zaoferować. Dużo lepszy standard życia, poczucie komfortu i bezpieczeństwa, ale też wymianę doświadczeń życiowych. Na stole leżą oczywiście też prawdziwe uczucia, które mogą się zrodzić w takim związku. Spotkanie nazywane jest w takim przypadku „sugar dating„.

Obecnie w mediach z dużym dystansem podchodzi się do tego typu relacji nawiązywanych w sieci. Ma ona jednak swoje zalety, bo wszystko zależne jest od tego, na co umówią się obie strony, jak przedyskutują spełnianie własnych potrzeb życiowych oraz realizację planów i marzeń związanych z własnym stylem życia.

Relacje z Sugar Daddy mogą być rozmaite. To związki oparte tylko o przyjaźń, często bez żadnych zobowiązań i bez żadnych wyłączności. Osoby spotykające się w taki sposób często mają inne związki, również małżeńskie, a nawet rodziny z dziećmi. Bywa, że w relacji tego typu chodzi też tylko i wyłącznie o samą obecność i dotrzymanie towarzystwa.

W tego typu relacjach kluczowe jest zawsze poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim dyskrecja. Bywa, że osoby z kręgu Sugar Daddy to osoby pełniące ważne stanowiska i ich relacje prywatne muszą pozostać w ukryciu. Kobiety, które spotykają na swojej drodze, określa się mianem Sugar Baby.

PILNE. Kaczynski nie żyje. Doniesienia potwierdza agencja AP

rosjanin zjedzony przez rekina film

Hurghada. Rosjanin zjedzony przez rekina nagrał to przed śmiercią. „Jak tam u was, Ukraińcy?”