w ,

HAHAHA!HAHAHA!

PILNE. Kaczynski nie żyje. Doniesienia potwierdza agencja AP

Ciało Kaczynskiego odnaleziono około ósmej rano czasu lokalnego (USA). Słynny zamachowiec został znaleziony martwy w swojej celi w więzieniu w Karolinie Północnej.

Najbardziej znany amerykański zamachowiec Theodore „Ted” Kaczynski, znany szerzej pod pseudonimem „Unabomber”, nie żyje. Znaleziono go martwego w celi w więzieniu federalnym w Karolinie Północnej.

Ted Kaczynski nie żyje. Słynny zamachowiec miał 81 lat

Theodore „Ted” Kaczynski był w trakcie odsiadywania kary dożywotniego więzienia. Nie miał możliwości uzyskać zwolnienia z tej kary. W trakcie swojej kariery zamachowca dokonał 16 zamachów na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Podkładane przez niego ładunki wybuchowe zabijały w okresie od 1978 do 1995 roku.

W zamachach zorganizowanych przez Theodora Kaczynskiego w sumie zginęły trzy osoby, a kolejne 23 zostały ranne. Kaczynskiego udało się zatrzymać 27 lat temu. Mieszkał wówczas w drewnianej chatce na terenie stanu Montana w Stanach Zjednoczonych.

W więzieniu w Karolinie Północnej Kaczynski przebywał od grudnia 2021 roku. Został tam przeniesiony po nagłym pogorszeniu się jego stanu zdrowia.

Kaczynski zasłynął tym, że wysyłał do swoich ofiary listy-pułapki. Adresatami przesyłek byli najczęściej naukowcy, właściciele firm i inni. Udało mu się również ranić 12 pasażerów – klientów linii lotniczych American Airlines. Na wszystkich ładunkach wybuchowych, które skonstruował, umieszczał skrót „FC„, co w tłumaczeniu oznaczało „Klub Wolności„.

Śmierć słynnego „unabombera” potwierdziła agencja prasowa Associated Press powołując się na słowa rzecznika amerykańskiego Biura Więziennictwa. Theodore Kaczynski, który z wykształcenia był matematykiem, miał polskie korzenie. Jego dziadkowie byli Polakami.

Źródło: Wikipedia, Polsat News, Radio ZET

Nie żyje aktor znany z popularnego serialu „Breaking Bad”. Miał 52 lata

sugar daddy portal co to

Nowe relacje międzyludzkie w sieciach społecznościowych i Sugar Daddy