w

HAHAHA!HAHAHA!

Są nowe dane o rosyjskich stratach na Ukrainie. Liczby wgniatają w fotel

Kontrofensywa zapowiadana od miesięcy ruszyła, ale to wciąż preludium do tego, co ma nastąpić. Ukraińcy odzyskują kolejne zajęte przez Rosjan tereny.

rosyjskie straty w wojnie na ukrainie
Fot. Twitter @artur_micek

Od 24 lutego 2022 roku Rosja miała stracić na Ukrainie około 216,2 tys. żołnierzy, ale to nie koniec gigantycznych strat zadanych Władimirowi Putinowi. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował najnowsze dane.

Ilu Rosjan zginęło na Ukrainie? Są nowe dane o stratach

Od 6 czerwca 2023 roku wojska Ukraińskie skutecznie wyzwoliły więcej terenów, niż Rosjanie zajęli od początku roku. Kraj nie poddaje się wrogowi i skutecznie walczy. W ostatnich dniach ruszyła też zapowiadana kontrofensywa, choć nadal nie jest to jeszcze główne uderzenie.

Dane zostały zebrane przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych. Od początku inwazji Rosji na ten kraj statystyki te są codziennie aktualizowane i podawane opinii publicznej. Putin wysłał na pewną śmierć ponad 216 tys. żołnierzy. Ale straty dotyczą też sprzętu i w tym przypadku są one również ogromne.

Putin na Ukrainie stracił również 3 931 czołgów, 7 636 pojazdów opancerzonych, 3 746 zestawów artyleryjskich, 601 wyrzutni rakiet, 362 zestawy przeciwlotnicze, 314 samolotów, 299 śmigłowców, 3 307 bezzałogowych statków powietrznych, 1 183 pociski manewrujące, 18 jednostek nawodnych, 6 471 pojazdów (w tym cystern) i 510 jednostek innego sprzętu specjalnego.

Ukraina. Kontrofensywa 2023 rozpoczęła się

Od kilku dni na Ukrainie trwa wielka kontrofensywa. Mimo strat, broniąca się armia Wołodymyra Zełenskiego osiągnęła ogromne sukcesy, które próbuje każdego dnia zamazać szef rosyjskiego MON Siergiej Szojgu.

Przyjaciel Putina w rozmowie z mediami chwali się, że kontrofensywa nie przynosi rezultatów, a Rosjanie dzielnie się bronią i tym samym próbuje podreperować swój wizerunek w obliczu narastającej krytyki. Jak się okazuje, wiele miejscowości i wsi Rosjanie oddają Ukraińcom bez walki.

morawiecki łochów

Morawiecki powiedział, co myśli o Kaczyńskim. Padły też słowa o dziadostwie i partaczach

Silvio Berlusconi nie żyje. Były premier Włoch miał 86 lat