w ,

PŁACZĘPŁACZĘ

Bartosiak mówi wprost. „Nie będzie zabawy!”. Chodzi o obowiązkową służbę w wojsku

Jeśli Ukraina nie wygra wojny z Rosją, a Putin uzyska chociaż niewielkie korzyści przy jednocześnym wycofywaniu się USA z pomocy, to Polska będzie zmuszona militaryzować społeczeństwo.

najlepsze miejsce na świecie bartosiak książka premiera
Fot. Facebook / 18 Dywizja Zmechanizowana

– Jeżeli Ukraina nie utrzyma się na nogach i nie stanie się silnym samodzielnym państwem, które będzie miało siły zbrojne, to obowiązek równoważenia potęgi Rosji spadnie na Polskę – stwierdził dr Jacek Bartosiak, czołowy geopolityk w Polsce. Jego zdaniem przywrócenie poboru w Polsce to kwestia miesięcy.

Obowiązkowa służba wojskowa wróci jeszcze w 2023 roku?

Jacek Bartosiak był gościem programu prowadzonego przez YouTuber’a Duży w Maluchu. Ujawnił tam informacje, które mogą zaniepokoić młodzież w naszym kraju. Tematem rozmowy było bowiem to, co stanie się, gdy Ukrainie nie uda się wygrać obecnego konfliktu.

Polska będzie państwem frontowym. Będziemy musieli militaryzować społeczeństwo i wydawać dużo więcej na wojsko, co już zresztą nasi rządzący zapowiadają. Tu nie będzie zabawy – stwierdził geopolityk.

Zostanie przywrócony pobór. Jeśli Rosjanie zademonstrują się jako kraj, który zajął Ukrainę i anektował właściwie Białoruś i będzie nacisk na rozejm… strategicznie Rosja wygra – komentuje szef Strategy & Future.

Zdaniem Jacka Bartosiaka wojna na Ukrainie to preludium do tego, co czeka nas w kolejnych latach, a nawet pierwsza bitwa III wojny światowej.

Debata BBN na temat bezpieczeństwa Polski

19 kwietnia odbyła się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego kolejna debata. Jej tematem były między innymi polskie propozycje na wzmocnienie NATO, odstraszanie i obrona wschodniej flanki, nowy model sił zbrojnych, a także reforma dowodzenia, wydatki obronne i budowa sojuszniczej infrastruktury.

Jak stwierdził podczas dyskusji Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak, pragnie on studzić emocje na temat powrotu powszechnego poboru. – To nie jest panaceum na wszelkie zło, a już dziś istnieją różne formy angażowania obywateli – przyznał w trakcie debaty w BBN w Belwederze.

Innego zdania był ekspert Marek Budzisz (S&F). – Polska nie uniknie powrotu do systemu powszechnego szkolenia wojskowego mężczyzn i kobiet, warto tę kwestię stawiać otwarcie – miał przyznać ekspert w trakcie debaty. Eksperci S&F przedstawili podczas spotkania swoje memorandum dla liderów stronnictw politycznych w tej kwestii.

Skąd Polacy czerpią informacje

Skąd Polacy czerpią informacje? Jest zaskoczenie. Oto wyniki nowych badań CBOS

krzysztof cugowski koncerty

Niepokojące słowa Cugowskiego. „To jest przykre, od tego nikt nie ucieknie”