w ,

Przełomowe zmiany w 500 plus. Rząd uchwalił je 27 czerwca. Były owacje na stojąco

Dla wielu polskich rodzin, gdzie są dzieci do 18. roku życia, nadchodzi przełom. Rząd przyjął zapowiadane od dawna zmiany w programie Rodzina 500 plus.

ile warte jest 500 plus
Fot. Twitter / @pisorgpl

27 czerwca 2023 roku był jednym z najciekawszych dni jeśli chodzi o polskie rodziny z dziećmi. Rada Ministrów przyjęła wtedy decyzję o kluczowych zmianach w programie Rodzina 500 plus. Tak jak obiecano, tak zrobiono. Uchwalono, że od stycznia 2024 roku nastąpi waloryzacja programu i 500 plus zamieni się w 800 plus.

500 plus odchodzi do historii. Czas powitać 800 plus

Podczas posiedzenia Rady Ministrów pod przewodnictwem Premiera, Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz Premiera Mateusza Morawieckiego dokonała się rewolucja. Program 500 plus przejdzie do historii, a zastąpi go 800 plus. Politycy tak jak zapowiadali, tak zrobili. Co się zmieni?

27 czerwca w trakcie posiedzenia Rady Ministrów oficjalnie przyjęto projekt nowelizacji ustawy wprowadzającej program Rodzina 500 plus. Politycy obozu rządzącego obiecali waloryzację świadczenia od 2024 roku i tę obietnicę spełnili. Nowelizacja pozwoli podnieść wysokość wypłat z 500 do 800 zł.

Na posiedzeniu w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawili się oczywiście beneficjenci, czyli dzieci. Wszyscy wspólnie pozowali do zdjęć i podpisali projekt zmian w przepisach. Na co rodziny przeznaczą środki? Tu już rząd na ręce nie patrzy i można to wydać na dowolny cel. Jak czytamy na stronach rządowych, w 2024 r. wsparcie może trafić do ponad 6,7 mln dzieci.

Dodatkowe 300 zł, które politycy dorzucą do 500 zł wypłacanych obecnie to nic innego jak wyrównanie o inflację. Realnie nie zmieni to sytuacji rodzin, ponieważ wysoka inflacja sprawiła, że za te pieniądze można kupić znacznie mniej niż kiedyś.

Dodatkowe 300 zł miesięcznie to istotne wsparcie dla rodzin. Naszym celem jest dostosowanie wartości świadczenia do aktualnych potrzeb polskich rodzin. Zwiększenie kwoty było możliwe dzięki solidnej kondycji finansów publicznych naszego kraju – czytamy z kolei na ministerialnej witrynie.

Podwyższona kwota świadczenia nadal będzie wypłacana bez zmian (nie wprowadzono żadnych nowych i dodatkowych modyfikacji) i pieniądze trafią do każdego dziecka, które nie ukończyło osiemnastu lat. Politycy jednak wspominają, że możliwe, że jednak zostaną wprowadzone pewne ograniczenia, ale na tę chwilę brak na ten temat konkretów.

jasnowidz jackowski jesień 2020 najnowsze przepowiednie jesień 2020 co się wydarzy jesienią

Jasnowidz Jackowski trafił do szpitala. Miał operację serca. „Zrobiło mi się słabo”

zenek martyniuk sylwester 2022

Zenek Martyniuk zaatakowany! Groźny incydent na Dniach Włodawy [NAGRANIE]