w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

PiS może już anulować referendum w sprawie migrantów. KE popsuła Kaczyńskiemu plan na wybory

Komisja Europejska wysadziła plany Kaczyńskiego na wybory w powietrze. Prawo i Sprawiedliwość może już odwołać planowane referendum w sprawie migrantów.

referendum w sprawie migrantów
Fot. Freepik; Twitter/ @morawieckim

Ylva Johansson, unijna sekretarz do spraw wewnętrznych, popsuła Jarosławowi Kaczyńskiemu wyborcze plany. Chodzi o planowane przez PiS referendum w sprawie przymusowego przyjmowania migrantów. Rząd będzie mógł je teraz odwołać, bo jego przeprowadzenie nie ma już sensu.

KE popsuła plany Kaczyńskiego na wybory. Chodzi o referendum

Unijna sekretarz ds. wewnętrznych za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze oznajmiła, że referendum planowane przez PiS w dniu wyborów parlamentarnych można już odwołać. Polska jej zdaniem przyjęła już więcej niż milion wojennych uchodźców z Ukrainy, dlatego plan relokowania migrantów nie będzie dotyczyć naszego kraju.

W obliczu tej zmiany Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki będą mogli anulować planowane referendum. – W Polsce przebywa ponad milion uchodźców z Ukrainy, jest wysoce prawdopodobne, że zgodnie z negocjowanymi przepisami Polska sama kwalifikowałaby się do solidarności innych państw członkowskich – napisała unijna polityk Ylva Johansson.

„Polska to nasz skarb, który musimy chronić”

Rząd ustami rzecznika Piotra Müllera wzywał wszystkie ugrupowania polityczne w naszym kraju, aby wspólnie przeciwstawiły się unijnemu planowi przymusowej relokacji migrantów. Wcześniej mówiło się, że jeśli Polska nie zgodzi się przyjąć nikogo, będzie się to wiązało z wysokimi karami finansowymi.

https://burbonik.pl/wp-content/uploads/2023/07/referendum-w-sprawie-migrantow-o-co-chodzi.jpg

https://burbonik.pl/wp-content/uploads/2023/07/referendum-w-sprawie-migrantow-o-co-chodzi.jpg

opener fotobudka wykop reddit

Open’er Festival. Seks oralny w fotobudce? Zdjęcia krążą po sieci. Organizator zabrał głos

konieczność rejestracji samochodu

Kolejny cios w kierowców. Zmiany niedługo wejdą w życie. Kto najbardziej straci?