w

5-latka zadzwoniła na 112 i uratowała życie mamy. Policja ujawniła wzruszające nagranie

Wśród nas bez wątpienia żyją bohaterowie. Jednym z nich jest 5-letnia Lenka, która już w tym wieku potrafiła działać w sytuacji zagrożenia życia jej mamy. Jest nagranie.

lenka 112 nagranie
Fot. Freepik

Bohaterowie są wśród nas i nie muszą to być wcale osoby dorosłe. Udowodniła to ostatnio 5-letnia Lenka, która mimo to, że jest jeszcze dzieckiem, wiedziała co robić w sytuacji, gdy zagrożone było życie jej matki. Zadzwoniła na numer alarmowy 112 zaskakując tym wszystkich – nawet policjantów.

5-letnia Lenka wykręciła 112 i uratowała życie mamy. Policja publikuje nagranie

Życie matki było najważniejsze i nawet wiek nie przeszkodził małej Lence, by jej pomóc. 5-latka była na tyle odważna, że w sytuacji zagrożenia potrafiła bez problemu wykręcić numer alarmowy 112, by zadzwonić po pomoc. Stała się dla policjantów prawdziwą małą bohaterką dołączając do licznej grupy pozostałych dzieci-bohaterów w kraju, które wiedzą, co robić w trudnych sytuacjach.

Do niepokojącego zdarzenia doszło 4 lipca 2023 roku w powiecie mrągowskim. Był wieczór, godzina 19:00. Tego dnia 5-letnia Lenka – można to powiedzieć z całą odpowiedzialnością – uratowała życie swojej mamy, która straciła przytomność. Dziecko zachowało zimną krew w trudnej sytuacji i zamiast panikować chwyciło za telefon i zadzwoniło po pomoc.

Dzień dobry Pani, bo moja mama ma malutkie dziecko i w ogóle mama leży tutaj w łazience. Pani przyjedzie – powiedziała przez telefon 5-latka. W ten sposób powiadomiła dyspozytorkę numeru 112 o sytuacji zagrożenia życia jej mamy. Słuchając nagrania, które ujawniła policja, trudno ukryć wzruszenie. Okazuje się, że nawet 5-letnie dziecko może być wyjątkowo odpowiedzialne i dojrzałe.

Wzruszające nagranie, które dowodzi, że dzieci potrafią być odpowiedzialne

Dziecko podało służbom adres domowy, co sprawiło, że pogotowie ratunkowe szybko znalazło się na miejscu w celu udzielenia niezbędnej pomocy. Matka 5-letniej Lenki rzeczywiście leżała na podłodze w łazience, ale po tym, jak się nią zajęli ratownicy, świadomość odzyskała.

Również należy zaznaczyć, że dyspozytorka pod numerem 112 wykazała się niezwykłą empatią i cierpliwością. Pytała ona, czy mama coś mówi, czy się rusza, czy daje jakiekolwiek znaki i czy dziecko jest same z mamą. Zapytała też o imię 5-latki.

Mama Lenki może być z niej dumna. Już teraz wie, że gdyby doszło znów do niebezpiecznej sytuacji, może na nią liczyć i na niej polegać. Poniżej publikujemy cały zapis rozmowy Lenki, którą udostępniła Policja. Historia powinna być inspiracją dla wszystkich rodziców, którzy powinni swoje dzieci nauczyć postępowania w momencie zagrożenia.

Przysięga WOT 2023 tekst

Pierwszy weekend lipca pod znakiem WOT. „Żyję tak, by być zawsze gotowym”

streaming co to znaczy po polsku zagrożenia

Rodzice muszą o tym wiedzieć. To jedno z największych internetowych zagrożeń czyhających na dzieci