w ,

Jak dopasować materiałowe spodnie damskie do różnych typów sylwetek?

Spodnie to jeden z tych elementów garderoby, których nie możemy sobie odmówić. Są praktyczne, wygodne i nadają się na wiele okazji – od casualowych po formalne.

medicine spodnie damskie wyprzedaż
Fot. Medicine

Ale jak dobrze wiemy, nie wszystkie spodnie są takie same. A przede wszystkim, nie każde spodnie pasują do każdego typu sylwetki. Właśnie dlatego warto znać kilka zasad, które pomogą nam dobrze dopasować spodnie do naszej figury.

W tym artykule skupimy się na materiałowych spodniach damskich, czyli jednym z najbardziej uniwersalnych i modnych rodzajów spodni.

Sylwetka typu jabłko

Jeżeli masz sylwetkę typu jabłko, czyli twoje ciało ma tendencję do gromadzenia tłuszczu w okolicach brzucha, powinieneś poszukać materiałowych spodni damskich, które mają trochę luzu w talii, ale są bardziej dopasowane w nogach.

W ten sposób będziesz mogła skupić uwagę na swoich nogach, a nie brzuchu. Wysokość stanu to również kluczowy aspekt — wybieraj spodnie o średniej lub wysokiej talii, które pomogą „podnieść” brzuch i sprawią, że będzie wyglądał na płaski.

Sylwetka typu gruszka

Jeżeli twoje biodra są szersze niż ramiona, to masz sylwetkę typu gruszka. W tym przypadku dobrze jest szukać materiałowych spodni damskich, które mają lekko rozszerzane nogawki.

Takie spodnie zrównoważą proporcje twojego ciała, podkreślając jednocześnie twoje atuty. Nie bój się również wyraźnych kolorów i wzorów — mogą one pomóc przyciągnąć uwagę do górnej części ciała.

Sylwetka typu klepsydra

Jeżeli twoje ramiona i biodra są mniej więcej tej samej szerokości, a talia jest wyraźnie zaznaczona, to masz sylwetkę typu klepsydra. Jest to typ sylwetki, który jest najłatwiej ubrać, ponieważ prawie wszystkie rodzaje spodni dobrze na niej wyglądają.

Szczególnie korzystne mogą być jednak materiałowe spodnie damskie o wysokim stanie, które podkreślą talię, oraz te o prostych lub lekko zwężanych nogawkach, które podkreślą zgrabne nogi.

Sylwetka typu prostokąt

Jeżeli twoje ramiona, talia i biodra są mniej więcej tej samej szerokości, to masz sylwetkę typu prostokąt. W tym przypadku dobrze jest szukać materiałowych spodni damskich, które mają dodatkowe detale, takie jak kieszenie, zaszywki czy przeszycia, które mogą pomóc dodać trochę kształtu sylwetce.

Pamiętaj, że te zasady to tylko wytyczne, a nie twarde reguły. Każde ciało jest inne, a to, co najważniejsze, to abyś czuła się komfortowo i pewnie w swoich ubraniach. Niezależnie od tego, jaką masz sylwetkę, na pewno są materiałowe spodnie damskie, które będą na tobie wyglądać świetnie!

rozmowa o pracę jak się przygotować

Starasz się o nową pracę? Tego bezwzględnie unikaj na rozmowie rekrutacyjnej

Przysięga WOT 2023 tekst

Powrót obowiązkowej służby wojskowej? Wpis ze zdjęciem ministra obrony wywołał zamęt