w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ

Nie żyje światowej sławy piosenkarz. Nie ma na świecie ludzi, którzy nie znają jego piosenek

Nie żyje jeden z najbardziej znanych włoskich artystów, którego piosenki stały się przebojami znanymi na całym świecie. Mało kto nie zna jego piosenki pt. „L’italiano”. To ona uczyniła go sławnym i bogatym.

Fot. Freepik

Nie żyje jeden z najbardziej rozpoznawalnych włoskich piosenkarzy i kompozytorów muzyki pop. Zmarły artysta był zwycięzcą Festiwalu Piosenki Włoskiej w 1980 roku oraz 35. Konkursu Piosenki Eurowizji w 1990 roku. Odszedł w wieku 80 lat.

Toto Cutugno nie żyje. Wszyscy do dziś nucimy jego „L’italiano”

Toto Cutugno zmarł 22 sierpnia 2023 r. w wieku 80 lat w szpitalu San Raffaele w Mediolanie, gdzie był hospitalizowany po długiej chorobie. To jeden z najbardziej znanych włoskich artystów. Jego najbardziej znaną piosenką jest „L’italiano„.

Menadżer gwiazdy wyjaśnił mediom, że w związku z długą chorobą w ostatnim czasie stan zdrowia artysty znacząco się pogorszył. Miał na swoim koncie kilkanaście płyt. Był prawdziwą gwiazdą telewizyjną uwielbianą przez Włochów i uważaną za ikonę włoskiej piosenki.

Cutugno urodził się w Fosdinovo w Toskanii. Krótko po jego przyjściu na świat cała rodzina przeniosła się do La Spezia w Ligurii. Karierę muzyczną rozpoczął jako perkusista, a później wraz z Lino Losito i Mario Limongellim założył zespół Italo disco o nazwie Albatros. Rozpoczął również karierę jako autor tekstów.

W 1975 roku osiągnął ogromny sukces we Francji. Swój pierwszy album wydał dopiero w 1979 roku. W 1980 roku Cutugno powrócił na Sanremo Music Festival i wygrał z piosenką „Solo noi„. Jednak związek Cutugno z festiwalem jest pamiętany głównie z piosenki „L’Italiano„, którą zaprezentował w 1983 roku. To ona do dziś jest jego znakiem rozpoznawczym na całym świecie.

Do innych znanych piosenek zaliczyć należy „Buonanotte„, „Vivo„, „Gli Amori” czy „Innamorati„. Jego motto życiowe brzmiało: „Pozwólcie mi śpiewać z gitarą w ręku, pozwólcie mi śpiewać, jestem Włochem„.

O piosenkarzu było znów głośno w 2019 r., kiedy grupa polityków z ukraińskiego parlamentu próbowała powstrzymać Toto Cutugno przed występem w Kijowie, domagając się w liście otwartym do szefa krajowych służb bezpieczeństwa Wasyla Hrycaka, aby zakazał piosenkarzowi wjazdu na terytorium Ukrainy

Piosenkarza określano wówczas jako „rosyjskiego zwolennika wojny na Ukrainie„. Dwa dni wcześniej również włoski wokalista Al Bano został umieszczony na czarnej liście na ukraińskiej stronie Myrotvorets.

rząd tajny zakaz zgromadzeń obostrzenia 27 marca koronawirus

Rzeszów. Jest pierwsza ofiara Legionelli. Trzy inne zakażone osoby są w ciężkim stanie

pyszczek psa na niebie po śmierci wzruszające

Piesek odszedł na atak serca. Chwilę później właścicielka zauważyła go na niebie