w ,

PŁACZĘPŁACZĘ

Rzeszów. Jest pierwsza ofiara Legionelli. Trzy inne zakażone osoby są w ciężkim stanie

Choroba szybko się rozprzestrzenia. W podkarpackich szpitalach leczonych jest obecnie ponad 50 zakażonych osób. Trzy są w stanie ciężkim, jedna zmarła.

rząd tajny zakaz zgromadzeń obostrzenia 27 marca koronawirus

Zakażenie bakterią legionella pneumophila u jednej z pacjentek w Rzeszowie skończyło się dla niej tragicznie. Kobieta jest zatem pierwszą ofiarą choroby, która szybko się rozprzestrzenia i stanowi realne zagrożenie dla życia.

Legionella. Objawy i leczenie. 51 pacjentów zakażonych, trzy osoby w stanie ciężkim

Zmarła kobieta – pacjentka rzeszowskiego szpitala zakażona bakterią legionella pneumophila. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez media, ofiara bakterii cierpiała na wiele innych chorób i była leczona onkologicznie. Miała przez to bardzo niską odporność. Informację o zgonie pacjentki potwierdził rzecznik szpitala USK Andrzej Sroka.

Liczba osób hospitalizowanych z powodu legionelli mocno rośnie. Na terenie podkarpackich szpitali obecnie leczonych jest już 51 osób. Trzy są w ciężkim stanie. Bakteria legionella występuje obecnie na całym świecie i nie jest niczym egzotycznym. Najczęściej występuje w mokrej glebie oraz w wodzie.

Osoby zakażone mają typowe dla tej bakterii objawy takie jak zapalenie płuc. Zakażeni pacjenci leczeni są antybiotykami. Wśród chorych są również dzieci i osoby młode. Władze miasta Rzeszowa wprowadziły prewencyjne środki na terenie miasta. Z użytku wyłączono wszelkie kurtyny wodne czy fontanny.

Rzeszów. Legionella atakuje mieszkańców. Pacjentów przybywa

Lekarze z Rzeszowa zaniepokojeni są faktem, że do szpitali coraz częściej zgłaszają się osoby – najczęściej starsze – u których choroba objawia się również w inny sposób. Odnotowano majaczenie, zawroty głowy, utratę świadomości czy objawy podobne do udaru.

Aktualnie nie wiadomo, gdzie szukać źródła zakażeń groźną bakterią. Może być też ich wiele jednocześnie, np. ciepła woda w kranie oraz miejskie fontanny. Rzeszowski sanepid wszczął już postępowanie w tej sprawie.

Lekarze zalecają regularną dezynfekcję urządzeń sanitarnych i klimatyzacji. Należy też bezwzględnie unikać spożywania wody z nieznanych źródeł oraz unikać wszelkich basenów, otwartych natrysków oraz popularnych obecnie z powodu upałów kurtyn wodnych.

Rozwojowi bakterii sprzyja szereg czynników, ale do najważniejszych należą sole wapnia i magnezu obecne w wodzie oraz temperatura wody pomiędzy 25 a 40 stopni Celsjusza. Źródłem zakażenia może być zatem woda z kranu.

niezatrzymanie się do kontroli

Policjanci w całym kraju ostrzegają. To jest poważne przestępstwo. „Nie warto!”

Nie żyje światowej sławy piosenkarz. Nie ma na świecie ludzi, którzy nie znają jego piosenek